• انتشار: 17 ژانویه 2018
  • ساعت: 15:59
  • سرویس: برگزیده ها
  • کدخبر: 25746
پرینت

ساختار شکنی حامد کرزی و دست دادن با نخست وزیر اسرائیل

حامد کرزی رئیس جمهوری پیشین کشور دیده شده که در جریان یک کنفرانس در شهر دهلی نو با بنیامین نتانیاهو نخست وزیر اسرائیل دست داده و سلام و احوالپرسی کرده است. افغانستان و اسرائیل هیچ گونه روابط دیپلماتیک ندارند.

 

بنیامین نتانیاهو نخست وزیری اسرائیل که به همراه همسرش در راس یک هیات ۱۳۰ نفره از سیاسیون و تاجرین این کشور برای یک سفر شش روزه به هند رفته است در جریان یک کنفرانس در شهر دهلی نو با حامد کرزی رئیس جمهوری پیشین کشورمان دست داده و گفتگو کوتاهی داشت.

این در حالیست که بسیاری از کشورهای اسلامی بخاطر مسئله فلسطین، اسرائیل را رژیم غاصبی می دانند و هیچ گونه روابط دیپلماتیک و یا غیر دیپلماتیک با این کشور ندارند.

این اما اولین بار است که یک چهره مطرح سیاسی کشور که در گذشته بالاترین پست سیاسی کشور را نیز داشته با رهبری اسرائیل در جریان یک کنفرانس دست می دهد و گفتگو می کند.

لازم به ذکر است که اسرائیل و هند روابط دیپلماتیک با یکدیگر دارند. نتانیاهو اما برای عمیق تر کردن این روابط و فروش برخی تجهیزات نظامی به این کشور سفر کرده است.

گرچه هند کشوری عمدتا مسلمان نیست، اما با توجه به نفوس بالای این کشور، جمعیت مسلمانان هند نیز قابل توجه است.

مسلمانان هند که در برخی مسایل مذهبی دیگر مانند کاریکاتور پیامبر اسلام و دیگر مسایل خاموش بودند، و حساسیتی مانند دیگر مسلمانان جهان از خود نشان ندادند، اما به دنبال سفر سال گذشته نارندرا مودی به اسرائیل و یا سفر نخست وزیر اسرائیل به هند در جای جای هند تظاهراتی را به پا کردند.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *