• انتشار: ۵ جدی ۱۳۹۴
  • ساعت: ۲۰:۲۰
  • سرویس: برگزیده ها
  • کدخبر: 5494
پرینت

زنگ خطر جنگ های نیابتی در کشور به صدا در آمده است

برخی از نمایندگان مجلس در پیوند به اظهارات نماینده روسیه در امور افغانستان از دولت خواستند که این موضوع را پیگیری کند و اجازه ندهد که کشور دوباره محلی برای جنگ نیابتی شود.

چندی پیش، ضمیر کابلوف، نماینده ویژه روسیه در امور افغانستان به خبرگزاری انترفاکس گفته‌ بود که روسیه در مورد مبارزه با داعش با طالبان منافع مشترک دارد و مشغول تبادله اطلاعات با این گروه است.

جعفر مهدوی عضو مجلس امروز شنبه گفت که این اولین بار است که روسیه چنین موضع گیری می کند و زنگ خطر جنگ های نیابتی در کشور به صدا در آمده است.

آقای مهدوی افزود، این موضع گیری روسیه نشان دهنده حمایت رسمی روسیه از طالبان است و یک وضعیت دشوار در کشور را به وجود خواهد آورد.

این عضو مجلس نمایندگان سکوت دولت و سازمان ملل در پیوند به اظهارات نماینده روسیه را سوال برانگیز خواند و گفت که این موضوع باید به صورت درست بررسی گردد.

صالح محمد صالح دیگر عضو مجلس نیز گفت که اظهارات نماینده روسیه نشان میدهد که دو قدرت شرق و غرب در کشور روبروی هم قرار گرفته است که افغانستان دیگر توانایی این را ندارد تا میدان جنگ این قدرت ها باشد.

آقای صالح خطاب به دولت گفت که دولت خواب نباشد و این مساله را پیگیری کند و جامعه بین المللی نیز بخواهد که این مشکل را حل کنند.

اکثر نمایندگان اظهارات نماینده روسیه را جدی خواندند و خواهان بررسی این موضوع توسط دولت شدند.

عبدالروف ابراهیمی، رئیس مجلس نیز به کمیسیون بین المللی و هیات اداری مجلس دستور داد که این موضوع را پیگیری کنند و مقام های وزارت امور خارجه را در پیوند به این اظهارات به مجلس فرا بخوانند.

 

۱ دیدگاه

شما نیز می توانید در تبادل نظرها شرکت کنید، دیدگاهی بنویسید یا به دیدگاه دیگران پاسخ دهید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *