• انتشار: 6 سپتامبر 2016
  • ساعت: 11:07
  • سرویس: اجتماعی
  • کدخبر: 13098
پرینت

زنان پاکستانی مزدوج با شوهران افغان دست به تظاهرات زدند

زنان پاکستانی مزدوج با شوهران افغان روز گذشته در پشاور مرکز ایالت خیبرپختونخوای این کشور تظاهرات بر پا کردند و از دولت خواستند تا اخراج اجباری مهاجرین را متوقف کند.

رسانه های پاکستانی گزارش دادند، طی این تظاهرات بسیاری از زنان پاکستانی مزدوج با شوهران افغانی پلاکاردهایی را حمل می کردند که شعارهایی مبنی بر اجرای عدالت و توقف اخراج اجباری مهاجرین حک شده بود.

یکی از زنان پاکستانی معترض گفت خانواده ما الان از هم پاشیده شده است. دولت شوهر مرا به زور به افغانستان فرستاد، و شوهرم نیز فرزندانم را با خودش برد.

او همچنین گفت که خانواده شوهرش ده ها سال است که در پشاور زندگی می کرده اند و خانواده او با خانواده شوهرش روابط نزدیکی داشتند.

معترضان از دولت های افغانستان و پاکستان خواستند تا هر چه سریعتر برای این مشکل آنها راه حلی پیدا کنند و از نابودی خانواده هایشان جلوگیری کنند و نگذارند آینده فرزندان آنها تباه شود.

لازم به ذکر است که در این تظاهرات، تنها زنان پاکستانی مزدوج با مردان افغان اشتراک نداشتند، بلکه زنان افغانی که با مردان پاکستانی ازدواج کرده اند نیز حضور داشتند. آنها نیز همین مشکل را داشتند.

«شمیم بی بی» یک زن پاکستانی که شوهر افغان دارد گفت: “شوهران مان برای مدتی است که در بازداشت گاه ها بسر می برند، و تاکنون هیچ کس برای دفاع از آنها اقدامی نکرده است، حتی دولت افغانستان نیز به مشکل ما گوش نمی کند.”

او همچنین افزود که هم اکنون هیچ منبع درآمدی ندارد. فرزندان اش نیز برای مدتی در زندان بودند و پس از مدتی به افغانستان بازگردانده شدند.

پاکستان از چندی پیش به اخراج اجباری مهاجرین از کشورش پرداخته و حتی برای برخی از شهرها ضرب العجل های چند روز برای خروج مهاجرین تعیین کرده است، که اعتراض بسیاری ها را در داخل و خارج از کشور بدنبال داشته است.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *