• انتشار: ۴ حوت ۱۳۹۷
  • ساعت: ۱۶:۱۶
  • سرویس: سیاست
  • کدخبر: 32597
پرینت
به دنبال بارش‌های برف اخیر در کشور

زمینه تمرین ورزشکاران اسنوبرد در کوه‌های کابل فراهم شد

بارش‌ برف مداوم در چند روز اخیر در کابل و سایر ولایات کشور سبب شد ورزشکاران اسنوبرد بتوانند اولین تمرین خود را درکوه‌های اطراف کابل برگزار کنند.

ورزشکاران اسنوبرد کشور، روز جمعه (۳حوت) تمرینات شان را در کوه‌های کُرخ کابل برگزار کردند.

به دلیل نبود مکان تمرین برای رشتۀ اسنوبرد در افغانستان، ورزشکاران این رشته در دوسال گذشته نتوانسته‌بودند در افغانستان تمرین کنند.

فدراسیون اسنوبرد، دوسال پیش ایجاد شد. در این مدت، ورزشکاران این رشته تنها یک بار در یک اردوگاه تمریناتی در پاکستان شرکت کردند.

ورزشکاران اسنوبرد کشور، از حکومت می‌خواهند که زمینۀ این ورزش را در افغانستان فراهم کند تا آنان بتوانند با آمادگی کامل در رقابت‌های بیرونی شرکت کنند.

احمد رمل حیات، رییس فدراسیون اسنوبرد کشور، در این باره گفت: «اسنوبرد، بخش‌های مختلف دارد؛ از جمله فری‌راید و فری استایل. ما امیدواریم که شرایط در افغانستان فراهم شود تا بتوانیم این رشتۀ ورزشی را بیشتر رشد بدهیم.»

از سوی دیگر، این ورزشکاران، می‌گویند که آنان امکانات و وسایل مجهز برای تمرین ندارند و با وسایل ابتدایی این رشته را به پیش می‌برند.

عطیع الله محمدی، یکی از این ورزشکاران گفت: «این جای خوشحالی است؛ مهم این است که ما بتانیم ورزش خود را اینجا تمرین کنیم و سپس به کشورهای خارجی برای مسابقه برویم.»

احمد سروش، ورزشکار دیگر نیز افزود: «بچه‎ها بسیار به‌زودی یاد گرفتند؛ اگر تمرینات ما بیشتر باشد، حتا می‌توانیم در مسابقات ملی و بین‌المللی اشتراک کنیم.»

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *