• انتشار: ۲۵ اسد ۱۳۹۶
  • ساعت: ۱۷:۲۱
  • سرویس: بین الملل
  • کدخبر: 23626
پرینت

رییس اجرایی کشور خواهان همکاری بیشتر کشور بلاروس شد

عبدالله عبدالله، رییس اجرایی، با الکساندر لوکاشنکو رییس‌جمهوری بلاروس در شهر مینسک ملاقات کرد و خواهان همکاری بیشتر این کشور در زمینه های  اقتصادی شد.

در این دیدار که امروز چهارشنبه ۲۵ اسد برگزار شد، دو طرف در خصوص همکاری‌ها در زمینه‌های صنعت، زراعت، تربیۀ کادرها و ساخت‌وساز مراکز ارایۀ خدمات عمومی، بحث و تبادل نظر کردند.

آقای لوکاشنکو، رییس‌جمهوری بلاروس از علاقۀ شخصی‌اش به افغانستان یاد کرد و گفت که در سفر هیأت بلندپایۀ افغانستان به مینسک، تهداب و اساس روابط میان دو کشور گذاشته می‌شود.

او گفت که کشورش آماده است تا روابط خویش را با افغانستان گسترش بدهد و هیچ مشکل و مانعی را در راستای بهبود روابط دو کشور نمی‌بیند.

آقای لوکاشنکو با تأکید بر این‌که کشورش خواهان پیشرفت و ترقی افغانستان است، تصریح کرد که همواره در دیدارهای خویش با سران کشورهای همسایۀ افغانستان، بر اهمیت داشتن روابط حسنه با کابل تأکید کرده است.

رییس جمهوری بلاروس همچنان سالروز استقلال افغانستان را به رییس اجرایی کشور تبریک و تهنیت عرض کرد و ابراز امیدواری کرد که افغانستان به توسعه و ثبات دست یابد.

در ادامه، عبدالله عبدالله، رییس اجرایی کشور گفت که جمهوری اسلامی افغانستان، خواهان بازکردن یک صفحۀ جدید در روابط خویش با جمهوری بلاروس است.

رییس اجرایی کشور با اشاره به دیدارهای هیأت‌های دو کشور در گذشته گفت که کابل آمادۀ گسترش روابط با مینسک در عرصه‌های صنعت، زراعت و ماشین‌آلات می‌باشد و امیدواریم که روابط دو کشور جنبۀ عملی پیدا کند.

آقای عبدالله گفت که دیروز در دیدار از مراکز صنعتی و تولیدی بلاروس از جمله فابریکه موترسازی و تراکتورسازی، از نزدیک شاهد پیشرفت‌های مردم بلاروس بودیم.

وی همچنان به قربانی‌های افغان‌ها در مبارزه با تروریسم و دهشت‌افگنی اشاره کرد و گفت که مردم افغانستان برای رسیدن به یک زندگی مرفه و صلح و ثبات دایمی تلاش می‌ورزند.

در این دیدار، رییس اجراییه کشور را صلاح‌الدین ربانی، وزیر امور خارجه، اسدالله ضمیر وزیر زراعت و عبدالقیوم کوچی سفیر افغانستان در مسکو و غیر مقیم در بلاروس همراهی می‌کردند.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *