• انتشار: 4 جولای 2017
  • ساعت: 17:50
  • سرویس: سیاست
  • کدخبر: 22240
پرینت

رییس اجرایی کشور با هیأت سناتوران امریکایی دیدار کرد

عبدالله عبدالله، رییس اجرایی امروز (سه شنبه) در دفتر کارش در کاخ سپیدار، با هیأتی از سناتوران امریکایی تحت ریاست جان مکین دیدار و ملاقات کرد.

جان‌مکین رییس هیأت سناتوران امریکایی، با بیان این‌که مقامات پاکستانی در خصوص همکاری با افغانستان اعلام آماده‌گی کردند، گفت که پاکستان باید در زمینۀ تأمین صلح و مبارزه با هراس‌افگنان با افغانستان همکاری کند. او افزود که روابط ما با پاکستان این‌گونه ادامه پیدا کرده نمی‌تواند.

همچنان، لیندسی گراهام عضو دیگر هیأت سناتوران امریکایی گفت که وضعیت کنونی در منطقه قابل قبول نیست. اگر پاکستان تغییر کند، مکافات خواهد شد و اگر تغییری در پالیسی این کشور رونما نگردد، مجازات خواهد گردید.

آقای گراهام ابراز امیدواری کرد که انتخابات پارلمانی افغانستان در سال ۲۰۱۸ میلادی برگزار شود.

همچنان، اعضای دیگر هیأت سناتوران امریکایی به ترتیب صحبت کرده و گفتند که حمایت واشنگتن از افغانستان فرا جناحی و گروهی است. آن‌ها با ابراز نگرانی از تماس‌های کشورهای منطقه با طالبان، از تعهد کشورشان در راستای حمایت نظامی و مالی از افغانستان اطمینان دادند.

در ادامه، رییس اجرایی کشور، تشریف‌آوری هیأت سناتوران امریکایی را به به کابل خوش‌آمدید گفت. دوکتور عبدالله عبدالله از همکاری و کمک‌های ایالات متحده امریکا در زمینه‌های مختلف سپاس‌گزاری کرد.

سپس، رییس اجرایی با اشاره به وضعیت داخلی کشور گفت که فاصله میان مردم و حکومت بیشتر شده و باید اقداماتی در راستای جلب حمایت مردم صورت گیرد.

دوکتور عبدالله عبدالله افزود که وضعیت کنونی باید تغییر کند، مردم از وضعیت خسته شده‌اند و دیگر اوضاع کنونی را بر نمی‌تابند.

دوکتور عبدالله عبدالله از تعهد حکومت برای برگزاری انتخابات در سال ۲۰۱۸ سخن زد و تأکید کرد که راهی جز برگزاری انتخابات وجود ندارد.

رییس اجرایی در بخش دیگر سخنانش با اشاره به اظهارات هیأت سناتوران امریکایی دربارۀ سفرشان به پاکستان، گفت که باید بر پاکستان فشار آورده شود تا از حمایت گروه‌های هراس‌افگن دست بردارد. رییس اجراییه کشور افزود که ما مسوولیت همۀ اوضاع کشورمان را به پاکستان نمی‌اندازیم؛ اما به این کشور نباید معافیت داده شود.

دوکتور عبدالله عبدالله با اشاره به تماس‌های کشورهای منطقه با طالبان گفت که منابع تمویل و حمایت گروه‌های هراس‌افگن، مواد مخدر، منابعی غیرحکومتی و کشور همسایۀ ما پاکستان می‌باشد.

رییس اجرایی کشور گفت که دیگر کشورهای منطقه با وجود این‌که تماس‌هایی را با طالبان برقرار کرده‌اند، اما هرگز منافع خویش را در حاکمیت طالبان بر جغرافیای افغانستان نمی‌بینند.

دوکتور عبدالله عبدالله به تلاش‌ها در عرصۀ حکومت‌داری اشاره کرد و گفت که اوضاع نابسامان امنیتی، حکومت وحدت ملی را از پرداختن به حوزه‌های دیگر به خصوص عرصۀ اقتصادی غافل نساخته است.

رییس اجرایی کشور ابراز داشت که اگر ما بی‌ثباتی سیاسی در کشور را خاتمه بدهیم، زمینۀ سرمایه‌گذاری و ایجاد فرصت در راستای توسعۀ اقتصادی فراهم خواهد شد.

 

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *