• انتشار: 16 فوریه 2019
  • ساعت: 15:57
  • سرویس: اجتماعی
  • کدخبر: 32392
پرینت
رییس اجراییه در مراسم تقدیر از برندگان مسابقه سیرت‌النبی در کابل:

امروز از دین اسلام استفاده های ابزاری صورت می‌گیرد

داکتر عبدالله عبدالله، رئیس اجرایی دولت وحدت ملی، در مراسم تقدیر از برندگان مسابقه سیرت‌النبی در کابل گفت امروز از دین اسلام استفاده‌های ابزاری صورت می گیرد.

داکتر عبدالله امروز شنبه ۲۷ دلو در این برنامه تأکید کرد: « پیامبر اسلام(ص) یک شخصیت چند بعدی است که باید دقیق آن را شناخت. شخصیتی که ۱۴ قرن است هنوز پیروان فراوان دارد و با احترام و اکرام از او یادبود به عمل می‌آورند. چنین شخصیتی را می‌باید بسیار تلاش و تحقیق کرد تا شناخت و راه و اهداف او را دریافت.»
رییس اجراییه اظهار داشت امروز در جامعۀ ما از نام دین استفاده‌های نادرستی می‌شود: به نام دین خشونت می‌کنند، به نام دین نصف جامعه یعنی بانوان را تحقیر و توهین و از میراث و فراگیری علم محروم می‌کنند.

وی گفت: « در جامعه‌یی ‌که به نیمی از پیکر آن اهانت و تحقیر شود آن جامعه سالم نیست. در جامعه‌یی ‌که خشونت و جنایت ریشه دوانده باشد، جامعه سالم نیست. دین ما و آموزه‌های پیامبر اسلام(ص) چنین جامعه‌یی را نمی‌پسندد.»
داکتر عبدالله خاطرنشان ساخت زند‌گی پیامبر اسلام(ص) از جوانی تا پیری نمادی از صداقت و امانت‌داری، بردباری و نرمش بود. پیامبر اسلام(ص) حتی در برابر دشمنانش ترحم و گذشت داشت.
رییس اجرایی با اشاره به برخورد پیامبر اسلام (ص) با دشمنان و مخالفان مسلمانان در آن زمان، گفت امروزه گروه‌های مختلف با نام اسلام جنایت و کشتار انجام می‌دهند و هیچ اراده‌یی هم برای صلح ندارند. اگر واقعاً اراده‌‌ای برای صلح وجود داشته باشد، نباید بهانه پیش آورد.

رییس اجرایی تأکید کرد جنایت و کشتار مخالف خواست اسلام و سیرت پیامبر گرامی اسلام(ص) است.
باید گفت در برنامه تقدیر از برندگان مسابقه سیرت‌النبی علمای دین، برگزار کنند‌گان و اشتراک کنندگان مسابقۀ سیرت النبی نیز در بارۀ شخصیت پیامبر اسلام(ص) سخن گفتند و تأکید کردند اسلام دین میانه رو و پیامبر اسلام(ص) شخصیت بردبار و حلیم بود.

 از نظر دین اسلام جنایت، خشونت و کشتار مردود است و کسانی که به تداوم جنگ دامن می‌زنند در واقع به همه را آسیب می‌زنند و این مخالف آموزه‌های اسلامی و سیرت پیامبر(ص) است.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *