• انتشار: 2 سپتامبر 2018
  • ساعت: 16:32
  • سرویس: سیاست
  • کدخبر: 28990
پرینت

ریاضت اقتصادی عمران خان!

دولت پاکستان تصمیم گرفته در راستای سیاست ریاضت اقتصادی دولت جدید موترهای سوپر لوکس دفتر نخست‌وزیر را فروخته و به جای آن از هلیکوپتر استفاده کند چون ارزان‌تر است.

عمران خان، نخست وزیر جدید پاکستان ۱۷ سپتمبر موترهای سوپر لوکس مربوط به دفتر نخست‌وزیری را به حراج می‌گذارد.

از موترهای لوکس نخست‌وزیر می‌توان به هشت بی‌ام‌و از جمله سه مدل ۲۰۱۴ و سه مدل اس‌یو وی و دو مدل اس‌یو وی ۲۰۱۶ و همچنان چهار موتری مرسدس بنز ۲۰۱۶ که دو دستگاه آن ضد گلوله است، اشاره کرد.

قرار است عمران خان برای ریاضت اقتصادی از هلیکوپتر در رفت و آمد به سرکار استفاده کند. وزیر اطلاع رسانی پاکستان در حمایت از تصمیم عمران خان اعلام کرد که رفت و آمد با هلیکوپتر از دفتر نخست وزیر و به محل سکونت عمران خان (منطقه بانی‌گالا) ارزان‌تر از رفت و آمد در جاده است.

اما بعد از انتشار این خبر موج گسترده‌ای از واکنش‌ها در فضای مجازی به همراه داشت. در همین راستا پیام‌های توئیتری بسیاری از سوی کاربران پاکستانی منتشر شد که این خبر را به سخره گرفتند. اکنون مسافت بین منطقه بانی‌گالا و دفتر نخست‌وزیر پاکستان حدود ۱۵ کیلومتر است که نزدیک به ۸ مایل دریایی است که براساس محاسبات حدود ۱۲۸ هزار روپیه پاکستانی هزینه به همراه دارد اما اگر برای رفت و آمد نخست وزیر از موتر استفاده شود رفت و آمد در جاده هزینه کمتری به همراه دارد.

همچنان یکی از نظامیان بازنشسته ارتش در گفت‌وگو با روزنامه اکسپرس تریبون اعلام کرد که هزینه راه‌اندازی هر هل‌کوپتر هزاران روپیه است. وی ادامه داد: اگر نخست‌وزیر می‌خواهد مسیر ارزان‌تری انتخاب کند بهتر است پیاده روی کند. مثل کاری که هر صبح انجام می‌دهد.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *