• انتشار: ۳۰ جدی ۱۳۹۵
  • ساعت: ۲۰:۲۵
  • سرویس: سیاست
  • کدخبر: 17706
پرینت

دستاوردهای ریاست اجرایی در نخستین کنفرانس خبری هفتگی

دفتر مطبوعاتی ریاست اجرایی کشور گفته است که به منظور در میان گذاشتن مسایل مهم کشور و عملکردهای دولت با مردم و کاهش فاصله میان مردم و دولت، از این پس به طور هفتگی کنفرانسی خبری برگزار می کند و در آن از دستاوردهای یک هفته ریاست اجرایی سخن می گوید.

مجیب الرحمان رحیمی سخنگوی ریاست اجرایی کشور امروز (پنجشنبه) در اولین دور از این کنفرانس های خبری هفتگی در قصر سپیدار به توضیح برخی مسایل مهم کشور پرداخت.

آقای رحیمی در این نشست خبری از حکومت وحدت ملی به عنوان حکومت اصلاحات یاد کردد و گفت که در این راستا گام‌هایی برداشته شده ولی اگر صادقانه همکاری می‌ شد، بیش ‌تر مشکلات در همان آغازین روزهای ایجاد حکومت وحدت ملی، حل می‌ گردید.

خبرنامه ریاست اجرایی افزوده است که آقای رحیمی در این نشست همچنین حملات تروریستی در کشور را که بیش‌ تر قربانیان آن غیرنظامیان هستند را محکوم کرد، و از شجاعت نیروهای امنیتی کشور قدردانی نمود.

سخنگوی ریاست اجرایی در این خصوص به حمایت های پاکستان از تروریزم اشاره کرد و گفت که رهبری دولت وحدت ملی افغانستان از دونالد ترامپ رئیس جمهور جدید آمریکا می خواهند که با توجه به نفوذی که آمریکا بر پاکستان دارد، از این کشور بخواهد تا از تروریزم و گروه های تروریستی دیگر حمایت نکند.

او گفت که بهبود روابط پاکستان و افغانستان یک نیاز مبرم و به مصلحت مردم افغانستان می باشد.

رحیمی همچنین به مسئله انتخابات اشاره کرد و گفت که اصلاحات انتخاباتی محصول تلاش‌های مداوم ریاست اجرایی کشور و به ویژه عبدالله عبدالله رئیس اجرایی کشور می باشد.

او همچنین گفت که توزیع تذکره الکترونیکی یک پروسه دوام ‌دار است، ولی ریاست اجرایی افزون بر آنکه هیچ نقشی در تاخیر آن نداشته است، همواره کوشیده و می‌کوشد تا مردم افغانستان مانند دیگر ملل جهان، صاحب تذکره الکترونیکی شوند و در عین ‌حال تمامی ابهامات و بهانه‌ ها برای سو استفاده در انتخابات‌ها از میان برداشته شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *