• انتشار: 16 می 2018
  • ساعت: 19:49
  • سرویس: اجتماعی
  • کدخبر: 28298
پرینت

روند ثبت نام واجدین شرایط رای دادن در ولسوالی ها آغاز گردید

کمیسیون مستقل انتخابات اعلام کرده که مطابق با جدول زمانبدی این کمیسیون برای روند ثبت نام رای دهندگان انتخاباتی، این روند از روز گذشته (سه شنبه ۲۵ ثور) در مراکز ولسوالی ها نیز آغاز شده است.

مطابق با جدول زمانبندی کمیسیون مستقل انتخابات برای برگزاری انتخابات پارلمانی و شوراهای ولسوالی ها و روند ثبت نام واجدین شرایط رای دادن، روند ثبت نام رای دهندگان از تاریخ ۲۵ حمل سال جاری در مراکز ولایات آغاز گردید که قرار بود به مدت یک ماه ادامه یابد.

این کمیسیون اما چندی پیش اعلام کرد که بنا به درخواست نهادها، احزاب و شهروندان کشور این روند را در مراکز ولایات به مدت یک ماه دیگر تمدید کرده است.

مطابق با این زمانبندی، قرار بود که روند ثبت نام در ولسوالی ها نیز به تاریخ ۲۵ ثور آغاز گردد که مقامات این کمیسیون هم اکنون اعلام می کنند این روند از روز گذشته آغاز شده است.

آنها اما در همین حال، مسئله امنیتی را یکی از چالش های اصلی در ولسوالی ها برای ادامه کار ثبت نام واجدین شرایط رای دادن انتخاباتی عنوان می کنند.

گرچه این روند در مراکز ولایات نیز همواره با ناآرامی هایی همراه بود. چندین بار این مراکز در شماری از ولایات ها مورد حمله قرار گرفت. مرگبارترین آن، مربوط به حمله تروریستی بر یک مرکز در منطقه مهتاب قلعه دشت برچی در غرب کابل بود که دست کم جان ۷۰ تن را گرفت و ۱۲۰ تن دیگر را زخمی کرد.

 

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *