• انتشار: 10 اکتبر 2018
  • ساعت: 16:09
  • سرویس: اجتماعی
  • کدخبر: 29716
پرینت

روند انتقال دستگاه‌های انگشت‌نگاری و لیست رأی دهندگان تا جمعه پایان می یابد

سخنگوی کمسیون مستقل انتخابات می‌گوید که روند انتقال دستگاه‌های انگشت نگاری و فهرست رأی‌دهندگان به ولایات، تا روز جمعه، تکمیل خواهد شد.

سخنگوی کمسیون مستقل انتخابات می‌گوید که روند انتقال دستگاه‌های انگشت نگاری و فهرست رأی‌دهندگان به ولایات، به سرعت پیش رفته و تا روز جمعه، تکمیل خواهد شد.

به گزارش رها، سید حفیظ الله هاشمی؛ سخنگوی کمسیون مستقل انتخابات، چهارشنبه ۱۸ میزان در یک نشست خبری در کابل، گفت که تاکنون دستگاه‌های انگشت نگاری و فهرست رأی‌دهندگان با تمام لوازم آن به ولایات فراه، بادغیس، هرات، زابل، قندهار، ارزگان، هلمند و نیمروز از طریق هوا و زمین انتقال یافته است.

او افزود: “امروز هم این دستگاه‌ها به ولایات بدخشان، بغلان، قندوز، تخار، پکتیکا، بامیان، دایکندی و غور انتقال خواهد یافت، متباقی همه دستگاه‌ها و لیست فهرست رأی‌دهندگان تا روز جمعه به همه ولایات خواهد رسید”.

آقای هاشمی گفت که انتقال مواد از مراکز ولایات به ولسوالی‌ها نیز از امروز آغاز شده است.

۲۲ هزار دستگاه‌ انگشت نگاری برای ثبت مشخصات رأی‌دهندگان به تاریخ ۱۵ میزان به کابل رسید و قرار است که این دستگاه‌ها، قبل از روز برگزاری انتخابات به ۲۱ هزار سایت رأی دهی منتقل گردد.

آخرین مهلت برای اخذ کارت نظارت بر انتخابات

سخنگوی کمیسیون مستقل انتخابات همچنین در این نشست خبری، از آخرین مهلت برای اخذ کارت نظارت بر انتخابات خبر داد.

حفیظ الله هاشمی گفت که همه کاندیداها، جریان‌های سیاسی و احزاب تا روز دوشنبه آینده فرصت دارند تا همه پروسه اعتبارنامه‌ها برای نظارت بر روند انتخابات را تکمیل کنند.

هاشمی افزود که تاکنون ۱۲هزار نفر از نهادهای داخلی و ۹ نفر از نهادهای بین‌المللی برای نظارت بر انتخابات ولسی جرگه و شورای ولسوالی‌ها اعتبارنامه گرفته‌اند.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *