• انتشار: ۱۹ عقرب ۱۳۹۷
  • ساعت: ۰۱:۲۳
  • سرویس: سیاست
  • کدخبر: 30369
پرینت

روز پرکار غنی در بامیان

محمد اشرف غنی رئیس جمهور، پس از پایان سفر یک روزه به ولایت دایکندی، عصر امروز در رأس یک هیات عالی رتبه دولتی وارد بامیان شد.

به گزارش رها، اشرف غنی رئیس جمهور عصر امروز پس از سفر به دایکندی وارد شهر بامیان شد. او در بامیان روز پرکاری را پشت سر گذاشت.
رئیس جمهور ابتدا در منطقۀ دشت اژدر رفت و در آنجا سنگ تهداب سه پروژه مهم برق رسانی را گذاشت که شامل ساخت سب استیشن ۲۲۰/۲۰ کیلوولت، تمدید لین انتقالی ۲۲۰ کیلوولت از دوشی الی بامیان و ساخت شبکۀ توزیع برق برای ۲۰ هزار مشترک در ولایت بامیان می باشند.
دیدار با مسئولان امنیتی
وی همچنین با مسئولین نظامی و امنیتی آن ولایت دیدار نمود و گزارش آنان را در رابطه وضعیت عمومی امنیتی بامیان، استماع کرد.
رئیس جمهور غنی به لوی درستیز وزارت دفاع ملی هدایت داد تا روی امنیت راه های منتهی به بامیان توجه نماید و تأکید کرد که شهروندان بامیان و تاجران باید در رفت و آمد شان مصئون باشند.
رئیس جمهور افزود که سالنگ به‌خاطر بازسازی مسدود خواهد شد و راه بدیل دوشی – بامیان و پروان – بامیان خواهند بود، از این جهت امنیت شاهراه ها از امنیت خاص برخوردار اند.
دیدار با اعضای شورای ولایتی
یکی از برنامه های رئیس جمهور دیدار با اعضای شورای ولایتی بود. در این دیدار که سرور دانش معاون دوم ریاست جمهوری نیز حضور داشت، ابتدا رئیس شورای ولایتی بامیان خواست و پیشنهادات مردم آن ولایت را در رابطه به ادامۀ کار سرک گردن دیوار، ارتقای شفاخانه بامیان به شفاخانۀ حوزوی، ایجاد دانشکده طب در چوکات دانشگاه بامیان، رسیدگی به مشکلات ولسوالی های کهمرد و سیغان، توجه به متضررین خشکسالی و منظوری شهرک بابا مطرح کرد.
رئیس جمهور غنی پس از استماع صحبت های آنان، ضمن تشکر از نظریات منسجم و همکاری شورای ولایتی بامیان با والی آن ولایت، گفت که در رابطه به سرک های مناطق مرکزی تعهد واضح وجود دارد.
دیدار با ولسوالان ولسوالی های بامیان
یکی دیگر از برنامه های رئیس رجمهور عصر امروز دیدار با ولسولان بامیان بود. در این دیدار ابتدا رستم علی پناهی ولسوال ورث به نماینده گی از دیگران صحبت کرده، گفت که ولسوالی ها باید با انترنت وصل شوند تا دراتباطات سرعت بیشتر پیدا کنند.
سپس رئیس جمهورغنی صحبت نمود و از ولسوال‌ها به خاطر مدیریت خوب شان در انتخابات ولسی جرگه تشکر کرد و به والی بامیان هدایت داد که میزان آسیب های ناشی از خشک سالی را بررسی نموده تا با متضررین کمک صورت گیرد. وی تاکید کرد که کمک ها به صورت عادلانه توزیع می‌شود.
رئیس جمهورافزود که کنفرانس ولسوالان به زودی برگزار می گردد، مشکلات ولسوالان حل می شوند و روی مصئونیت شغلی شان بحث صورت خواهد گرفت. وی خاطر نشان نمود که افغان تیلی کام در رابطه به تامین ارتباطات در ولسوالی ها کار خواهد کرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *