• انتشار: ۳ اسد ۱۳۹۵
  • ساعت: ۱۶:۱۲
  • سرویس: امنیت و جرایم
  • کدخبر: 11346
پرینت

رهبر شورشیان لشکر اسلام پاکستان در ننگرهار به هلاکت رسید

مقامات پاکستانی می گویند که رهبر شورشیان “لشکر اسلام” در حملات جنگنده بی سرنشین نیروهای آمریکایی در ولایت ننگرهار افغانستان به هلاکت رسیده است.

رسانه های پاکستانی امروز گزارش کردند که منگل باغ رهبر شورشیان لشکر اسلام پاکستان در پی حملات جنگنده بی سرنشین نیروهای آمریکایی در شرق افغانستان به هلاکت رسیده است.

لازم به ذکر است که منگل باغ رهبر شورشیان لشکر اسلام به خاطر دست داشتن در حملات تروریستی از سوی دولت پاکستان تحت تعقیب بود.

دولت پاکستان ۲۰ میلیون روپیه برای کشتن این فرد جایزه تعیین کرده بود.

رسانه های پاکستانی به نقل از مقامات امنیتی این کشور گفت که منگل باغ از پاکستان فرار کرده بوده و در افغانستان اقامت داشت، اما در پی حملات یک جنگنده بی سرنشین نیروهای آمریکایی در ولایت ننگرهار، به هلاکت رسید.

گرچه شورشیان لشکر اسلام این رویداد را تاکنون تایید نکرده اند، اما شورشیان طالبان و برخی مقامات امنیتی پاکستان خبر مرگ او را تایید کرده اند.

لازم به ذکر است که هفته گذشته نیز، عمر منصور طراح اصلی حمله به مکتب نظامی پشاور در سال ۲۰۱۴، توسط حملات هوایی نیروهای افغانستان به هلاکت رسید. محمد اشرف غنی رئیس جمهوری کشور در گفتگویی گفت که او دستور حمله به عمر منصور را داده بوده است.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *