• انتشار: ۶ ثور ۱۳۹۶
  • ساعت: ۱۴:۵۷
  • سرویس: امنیت و جرایم
  • کدخبر: 20384
پرینت

رهبر بنگلادش گروه القاعده در افغانستان کشته شد

شاخه شبه قاره هند گروه القاعده (AQIS) گفته است که «طارق» مشهور به «سهیل» رئیس شاخه بنگلادش این گروه در یک حمله انتحاری در ولایت کندهار افغانستان کشته شده است.

عاصم عمر رئیس شاخه شبه قاره هند گروه القاعده امروز (چهارشنبه) در بیانیه ای گفته است طارق مشهور به سهیل متولد بنگلادش و رئیس گروه «انصار الاسلام» (شاخه بنگلادش گروه القاعده در شبه جزیره هند) در جریان یک نبرد در ولایت کندهار افغانستان کشته شده است.

این بیانیه که صبح امروز در تلگرام منتشر شد، می نویسد: “براستی که کمک خداوند نزدیک است. برادر عزیزمان که پس از خداحافظی با نور «داکا» (طارق بهی، رئیس امور بنگلادش) به وزیرستان حجرت کرد، به امید بازگشت بهار نظام اسلامی در سرزمین بنگلادش، صحرای قندهار را روشن کرد و درگذشت.”

لازم به ذکر است که ایمن الظواهری رهبر کل گروه القاعده نیز روز گذشته بیانیه ای جداگانه در این خصوص منتشر کرد.

گفتنی است که در هیچ یک از این بیانیه به زمان دقیق مرگ طارق اشاره نشده است، اما تقریبا یک ماه پیش، خبرگزاری الصحاب وابسته به گروه القاعده ویدیویی از طارق منتشر کرد و در آن ویدیو گفته شد که طارق در جریان یک نبرد در ولایت کندهار کشته شده است.

شاخه شبه قاره هند گروه القاعده در اواخر سال ۲۰۱۴ تاسیس شد تا در کشورهای بنگلادش، هند، پاکستان و میانمار فعالیت های تروریستی داشته باشد. مرکز اصلی این شاخه در پاکستان است.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *