• انتشار: ۳ دلو ۱۳۹۷
  • ساعت: ۱۶:۵۶
  • سرویس: اقتصاد
  • کدخبر: 31799
پرینت
دکتر عبدالله رئیس اجرائیه

رقابت‌های ناسالم مانع همگرایی و همکاری‌ منطقه‌ای می‌شوند

داکتر عبدالله در نشست آخرین تحولات استراتژیک و چشم‌انداز همکاری‌های اقتصادی در جنوب آسیا گفته است که ناامنی، رقابت‌های ناسالم منطقه‌ای و استفاده از دهشت‌افگنی به عنوان ابزار سیاست خارجی، چالش‌هایی است که مانع همگرایی و همکاری‌ منطقه‌ای می‌شوند.

به گزارش رها، رئیس اجرایی حکومت وحدت ملی که جهت شرکت در نشست مجمع جهانی اقتصاد در شهر داوس سویس به سر می برد در نشست آخرین تحولات استراتژیک و چشم‌انداز همکاری‌های اقتصادی در جنوب آسیا تأکید کرده است که افغانستان برای تسهیل تجارت میان جنوب آسیا و آسیای میانه گام‌های مثبتی برداشته است.

دکتر عبدالله عبدالله روز سه‌شنبه(۲ دلو) در این نشست گفته است، به رغم چالش‌های امنیتی، افغانستان برای تسهیل تجارت میان جنوب آسیا و آسیای میانه گام‌های مثبتی برداشته و با عضویت و تقویت سازمان‌های منطقه‌ای در این راستا تلاش می‌کند.

وی در ادامه تصریح کرده که ناامنی، رقابت‌های ناسالم منطقه‌ای و استفاده از دهشت‌افگنی به عنوان ابزار سیاست خارجی، چالش‌هایی است که مانع همگرایی و همکاری‌ منطقه‌ای می‌شوند.

عبدالله در ادامه تأکید کرده که بی‌اعتباری و رقابت‌های ناسالم میان کشورهای منطقه زمینه همکاری و تجارت میان کشورهای منطقه را به حداقل کاهش داده و نیز برخی از کشورهای منطقه تجارت با کشورهای امریکای لاتین را بر تجارت با کشورهای منطقه ترجیح می دهند وراحت‌تر با آنها وارد تعامل تجاری می شوند.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *