• انتشار: 13 ژانویه 2016
  • ساعت: 16:15
  • سرویس: امنیت و جرایم
  • کدخبر: 6052
پرینت
دفتر معاون اول ریاست جمهوری:

رد پیشنهاد قطعه عملیاتی باعث سقوط کندز شد

دفتر معاون اول ریاست جمهوری می گوید که رد پیشنهاد سال گذشته معاون اول ریاست جمهوری مبنی بر ایجاد قطعه عملیاتی متشکل از نیروهای امنیتی باعث سقوط شهر کندز شد.

 

دفتر مطبوعاتی آقای دوستم در اعلامیه‌ای که در واکنش به انتشار مطلب روز سه‌شنه روزنامه ۸صبح در مورد غیبت معاون اول نوشته که جنرال دوستم خواهان تشکیل قطعه خاص عملیاتی خارج از چوکات نیروهای امنیتی نبوده است.

در این اعلامیه آمده است: “سترجنرال عبدالرشید دوستم هیچ‌گاه خواهان تشکیل قطعه خاص خارج از نظام نبوده و نیست. در سال گذشته ایشان خواهان تشکیل قطعه عملیاتی متشکل از اعضای اردو، پولیس و امنیت ملی شده بود که این پیشنهاد شان مورد قبول قرار نگرفت و نتیجه‌اش حادثه شهر کندز بود.”

منبع ذکر کرده است که جنرال دوستم می‌خواست این قطعه زیر فرمان مستقیم خودش باشد و از وزارت‌خانه‌های قوای مسلح دستور نگیرد و به امر او عملیات کند اما این درخواست هم از سوی سران حکومت وحدت ملی پذیرفته نشد.

دفتر مطبوعاتی جنرال دوستم همچنین اختلافات وی با دیگر رهبران حکومت وحدت ملی را رد کرده و می‌گوید که معاون اول ریاست جمهوری طرف‌دار دودستگی در نظام نیست.

این نهاد؛ مساله تقرر یک شهروند ازبک‌تبار به عنوان وزیر دفاع را نیز رد کرد و افزوده که دوستم طرفدار رعایت حقوق تمام شهروندان کشور نه تنها در نهادهای امنیتی بلکه در تمام سطوح حکومت وحدت ملی می‌باشد.

۱ دیدگاه

شما نیز می توانید در تبادل نظرها شرکت کنید، دیدگاهی بنویسید یا به دیدگاه دیگران پاسخ دهید.

  1. […] منبع خبر […]

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *