• انتشار: 20 آوریل 2019
  • ساعت: 12:36
  • سرویس: سیاست
  • کدخبر: 33859
پرینت

رحمت‌الله نبیل: طرح حکومت موقت برخلاف منافع ملی افغانستان است

تیم انتخاباتی عدالت و امنیت به رهبری رحمت‌الله نبیل، رئیس پیشین امنیت ملی افغانستان، با انتشار اصلاحیه‌ای در مورد بیانیه مشترک برخی از نامزدان انتخابات ریاست جمهوری آینده افغانستان در مورد پایان دوره کاری حکومت وحدت ملی، طرح حکومت موقت را به نفع منافع ملی افغانستان ندانست.

در اصلاحیه تیم عدالت و امنیت آمده‌است در نشست مشترک نامزدان انتخابات ریاست جمهوری آینده، بحثی در مورد حکومت موقت صورت نگرفته‌است.

در بخش دیگری از اصلاحیه تیم عدالت و امنیت تأکید شده در اعلامیه مشترک نامزدان انتخابات ریاست جمهوری آینده، تنها در مورد پایان کار حکومت وحدت ملی پس از اول جوزای سال جاری هجری خورشیدی براساس بند دوم ماده شصت ویک قانونی اساسی تذکر داده شده و یادآوری گردیده است طرح بدیل حکومت وحدت ملی به زودی از سوی نامزدان اعلام خواهد شد.

 باید گفت پروسه صلح و انتخابات ریاست جمهوری دو موضوع مهم این روزهای سیاسیون افغانستان است.

براساس شواهد موجود، رئیس جمهور غنی و حلقه اطرافش در تلاش است انتخابات ریاست جمهوری آینده افغانستان در تاریخ اعلام شده برگزار شود، غنی سعی می‌کند پروسه صلح را به گونه‌ای به پیش ببرد که به دوام حکومتش آسیبی نرسد.

از سوی دیگر اما نامزدان انتخابات ریاست جمهوری تلاش می‌کنند با دفاع از طرح تشکیل حکومت موقت زمینه مشارکت خود در قدرت سیاسی را فراهم کنند و انتخابات ریاست جمهوری آینده با مدیریت حکومت موقت برگزار شود تا غنی نتواند مانند انتخابات ولسی جرگه اخیر، در انتخابات ریاست جمهوری آینده نیز به نفع خود دخالت کند.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *