• انتشار: 14 آگوست 2017
  • ساعت: 17:59
  • سرویس: امنیت و جرایم
  • کدخبر: 23592
پرینت

رئیس قبلی زندان پلچرخی کابل به سه سال حبس محکوم شد

محاکمه علنی «سردار محمد زازی» رئیس پیشین زندان پلچرخی و چهار تن از همکارانش امروز در مرکز عدلی و قضایی رسیدگی به جرایم سنگین برگزار شد.

محاکمه علنی «سردار محمد زازی» رئیس پیشین زندان پلچرخی و چهار تن از همکارانش امروز در مرکز عدلی و قضایی رسیدگی به جرایم سنگین برگزار شد که هر یک به تحمل ۳ سال حبس محکوم شدند.

این مجرمان، شخصی به نام جلال الدین که در قضیه قاچاق مواد مخدر به بیست سال زندان محکوم شده بود را می خواستند با استفاده از فرمان عفو رییس جمهور، رها کنند.

اما سردار محمد زازی، رییس پیشین زندان “پل چرخی” می گوید او براساس فیصله کمیسیون و تاییدی دادستان کمیسیون، مکتوب رهایی این فرد را امضا کرده است.

از سویی دیگر چند تن از دیگر کارمندان پیشین این زندان هر یک به نام های «حشمت‌الله»، «محمد موسی»، «محمد داوود» و «محمدآجان»‌ به اتهام تذویر اسناد و سو استفاده از صلاحیت هایشان، هریک به سه سال حبس محکوم شدند.

در همین حال مرکز عدلی وقضایی مبارزه علیه فساد اداری “محمد شریف شیدانی” پسر عبدالرحمان شیدانی نماینده بامیان در مجلس نمایندگان را به سه سال زندان و هشت هزار دالر امریکایی جریمه نقدی و امر سرحدی میدان هوایی بامیان را به یک سال زندان محکوم کرده است.

پسر عبدالرحمان شیدانی حدود سه ماه پیش مانع نشست هواپیمای کام ایر در میدان هوایی بامیان شده بود.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *