• انتشار: ۲۳ دلو ۱۳۹۵
  • ساعت: ۱۷:۵۱
  • سرویس: امنیت و جرایم
  • کدخبر: 18666
پرینت

رئیس شورای ولایتی هرات محاکمه می شود

مرکز عدلی و قضایی مبارزه با فساد اداری در نظر دارد کامران علیزایی، رئیس شورای ولایتی هرات را به اتهام سوء استفاده از صلاحیت های وظیفه ایش محاکمه کند.

گزارش های منتشر شده می رساند که این مرکز طی نامه ای از فرماندهی پولیس هرات خواسته است که این موضوع را به اطلاع کامران علیزایی برساند.

حدود شش ماه پیش دادستانی کل افغانستان وظیفه‌ی کامران علیزایی را معلق و او را ممنوع الخروج اعلام کرد، اما در آن زمان او تعلیق وظیفه و ممنوع الخروج شدنش را نپذیرفته بود.

در مکتوب دادستانی کل آمده بود که آقای علیزایی با سوی استفاده از صلاحیت‌های خود همراه با بیست فرد مسلح، به زور به منظور دفاع از یک مظنون فساد اداری وارد ساختمان استیناف هرات شده و مظنون را با خود برده است.

دادستانی کل همچنین از ارگان‌های امنیتی از جمله وزارت داخله‌ی کشور و اداره امنیت ملی خواسته بود که مظنونان این قضیه را گرفتار و جهت تحقیق به مرجع‌های مربوط تسلیم دهند.

ولی آقای علیزایی که در یک نشست خبری، در دفاع از آنچه او یک شخص مظلوم خواند، صحبت می‌کرد گفت که منتظر ورود هیات حقیقت‌یاب است و تنها در صورتی که موکلان او یا رییس جمهوری از او بخواهد حاضر به استعفا خواهد شد.

در مکتوب دادستانی کل افغانستان آمده بود که به زودی یک هیات با صلاحیت برای بررسی این موضوع تعیین خواهد شد.

تلویزیون یک به نقل از یک منبع معتبر این گزارش را منتشر کرده است.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *