• انتشار: ۱۹ حوت ۱۳۹۶
  • ساعت: ۱۷:۱۶
  • سرویس: سیاست
  • کدخبر: 26912
پرینت

رئیس شورای صلح: با طالبان صلح می کنیم اما دریچه صلحی برای داعش باز نیست

محمد کریم خلیلی رئیس شورای عالی صلح کشور روز گذشته در جریان مراسم گرامیداشت از بیست و سومین سالروز شهادت عبدالعلی مزاری در هرات گفت که هیچ دریچه صلحی برای گروه داعش باز نیست، اما افغانستان بدنبال صلح با گروه طالبان است.

آقای محمد کریم خلیلی رئیس شورای عالی صلح در حالی در هرات سخن از صلح با طالبان و جنگ با گروه داعش می زد، که همزمان گروه تروریستی داعش مراسم دیگری که به همین منظور در شهر کابل برگزار شده بود، را هدف قرار داد و دست کم ۱۱ تن را شهید و ۲۰ تن دیگر را زخمی کرد.

آقای خلیلی گفت: «می خواهیم با طالبان صلح کنیم تا جنگ در افغانستان پایان یابد و اگر این گروه نیز به فکر منافع افغانستان و مردم افغانستان است، باید پروسه صلح را انتخاب کند.»

این مقام عالی کشور بار دیگر از گروه طالبان خواست تا هر چه سریع تر به پروسه صلح بپیوندند و جنگ دیرینه را خاتمه دهند.

وی در همین تصریح کرد که وقتی افغانستان سخن از صلح می زند در واقع منظور صلح با گروه طالبان است، اما گروه داعش باید بداند که او جایی در افغانستان ندارد و این دریچه برای او باز نیست.

آقای خلیلی در حالی بار دیگر از سخن از صلح با طالبان می زند، که گروه طالبان تاکنون از اشتراک بر سر میز مذاکرات با دولت خود داری کرده و پیش شرط هایی از جمله خروج کامل نیروهای خارجی را برای آغاز گفتگوهای صلح مطرح کرده است.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *