• انتشار: 25 دسامبر 2015
  • ساعت: 13:33
  • سرویس: سیاست
  • کدخبر: 5453
پرینت

رئیس ستاد ارتش پاکستان روز یکشنبه وارد کابل می شود

مقامات نظامی پاکستان می گویند که جنرال راحل شریف رئیس ستاد ارتش این کشور روز یکشنبه ۲۷ دسامبر برای یک سفر رسمی عازم کابل می شود.

جنرال عاصم باجوا سخنگوی نظامیان پاکستان گفت “جنرال راحل شریف در سفر یک روزه خود با مقامات سیاسی و نظامی افغانستان دیدار خواهد داشت.”

گفتنی است که سفر رئیس ستاد ارتش پاکستان در حالی به کشور صورت می گیرد که ناامنی ها در کشور به شدت افزایش یافته است و پیش تر نیز گفته شده بود که تاریخ و جزئیات دقیق از سرگیری دور دوم مذاکرات صلح دولت افغانستان با طالبان در سفر جنرال راحل شریف مشخص می گردد.

در همین حال مقامات کشور نیز امیدوارند که سفر جنرال راحل شریف به کشور نه تنها به از سرگیری مذاکرات صلح کمک کند بلکه روابط تیره دو کشور را نیز بهبود بخشد.

هفته گذشته محمد اشرف غنی رئیس جمهوری کشور گفت که دور دوم مذاکرات صلح در هفته های آینده و نه ماه های آینده باید صورت بگیرد، و همچنین دفتر مشاور امنیت ملی کشور نیز گفته بود که این مذاکرات احتمالا در دو یا سه هفته دیگر از سر گرفته می شود.

جنرال شیر محمد کریمی رئیس پیشین ستاد ارتش کشور نیز در گفتگو با اکسپرس تریبیون پاکستان گفته بود که نسبت به سفر جنرال راحل شریف رئیس ستاد ارتش پاکستان به کشور خوش بین است، زیرا این کشور در مذاکرات صلح نقش بسزایی دارد.

وی گفت “امیدوارم جنرال راحل شریف طالبان را قانع کند تا بر سر میز مذاکرات صلح حاضر شوند.”

 

۱ دیدگاه

شما نیز می توانید در تبادل نظرها شرکت کنید، دیدگاهی بنویسید یا به دیدگاه دیگران پاسخ دهید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *