• انتشار: 1 می 2016
  • ساعت: 15:18
  • سرویس: امنیت و جرایم
  • کدخبر: 9120
پرینت
پولیس هرات:

رئیس دادستانی استیناف هرات در بدل ۲۰۰ هزار افغانی ترور شده است

فرماندهی پولیس ولایت هرات می گوید که سمیع الدین رهین رئیس دادستانی استیناف این ولایت توسط یک کارمند سابق مدیریت مبارزه با مواد مخدر این ولایت و در بدل ۲۰۰ هزار افغانی ترور شده است.

جنرال عبدالمجید روزی فرمانده پولیس ولایت هرات که امروز در جمع خبرنگاران حضور داشت گفت در پیوند به ترور سمیع الدین رهین رئیس دادستانی استیناف ولایت هرات دو تن به نام های خسرو و وحید توسط پولیس این ولایت دستگیر شده اند.

جنرال روزی گفت که خسرو پیش تر کارمند مدیریت مبارزه با مواد مخدر ولایت هرات بوده که هم اکنون با همدستش عضویت یک باند خطرناک تروریستی به رهبری ملا فضل الله مشهور به غصاب را دارند.

وی افزود که این دو تن آقای سمیع الدین رهین را در بدل ۲۰۰ هزار افغانی ترور کردند که اما این پول نیز بدستشان نرسید.

به گفته فرمانده پولیس ولایت هرات، ملا فضل الله ترور رئیس دادستانی استیناف ولایت هرات را از خارج از کشور طراحی و سازماندهی کرده بود.

وی علاوه کرد که گفته می شود ملا فضل الله در کشورهای پاکستان و ترکیه اقامت داشته باشد.

این در حالیست که خسرو و وحید که متهمان اصلی ترور آقای سمیع الدین رهین می باشند می گویند که این ترور توسط شخص دیگری به نام صوفی غفور طراحی شده بود.

خسرو و وحید هر دو به جرم خود اعتراف کرده اند.

برخی گزارش ها همچنین می رساند که یک هفته قبل از ترور آقای سمیع الدین رهین، این باند تروریستی هشدار داده بود که رئیس دادستانی استیناف ولایت هرات را ترور خواهد کرد.

لازم به ذکر است که سمیع الدین رهین رئیس دادستانی استیناف ولایت هرات هفته گذشته در مقابل منزلش در سرک غولدرواز شهر هرات ترور شد.

پولیس هرات، ظرف مدت شش ساعت پس از این رویداد، تروریستان را دستگیر کردند.

سمیع الدین رهین برای دومین بار به عنوان رئیس دادستانی استیناف ولایت هرات انتخاب شده بود.

امیرعلی فولادی- هرات

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *