• انتشار: 13 سپتامبر 2016
  • ساعت: 12:11
  • سرویس: سیاست
  • کدخبر: 13290
پرینت

رئیس جمهور فردا عازم دهلی نو می شود تا با مقامات این کشور دیدار کند

محمد اشرف غنی رئیس جمهوری کشور فردا چهارشنبه عازم دهلی نو می شود تا با مقامات این کشور به شمول نارندرا مودی گفتگوهایی داشته باشد.

رسانه های هندی گزارش داده اند که محمد اشرف غنی رئیس جمهوری کشور فردا چهارشنبه برای دیدار و گفتگو با مقامات هندی عازم دهلی نو می شود که گفته می شود در این دیدار، آقای غنی درخواست تجهیزات نظامی بیشتر از هند می کند.

گفته می شود برنامه های آقای غنی به محض رسیدن به دهلی نو شامل صرف غذای چاشت/نهار با نارندرا مودی، سخنرانی برای برخی تاجران هندی و موسسه مطالعات دفاعی هند می باشد.

لازم به ذکر است که هند همواره بدنبال روابطی گسترده و خوب با افغانستان بوده است، که ناراحتی هایی را هم از سوی پاکستان بدنبال داشته است.

هند از زمان سقوط رژیم طالبان تاکنون نزدیک به ۲ میلیارد دالر در بخش های مختلف برای بازسازی افغانستان سرمایه گذاری کرده است.

وزارت خارجه هند چند روز پیش طی بیانیه ای گفت که دیدار محمد اشرف غنی رئیس جمهوری افغانستان از هند فرصتی را برای دو کشور برای ادامه و گشترش روابط دو جانبه فراهم می کند.

این سفر همچنین در حالی صورت می گیرد که افغانستان از هند درخواست تجهیزات نظامی برای نیروهای امنیتی کشور کرده است. هند تقریبا هشت ماه پیش و برای اولین بار، ۴ هلی کوچتر جنگی نوع (MI-25) برای تقویت نیروهای امنیتی به افغانستان تحویل داد. منابع مطلع در همین خصوص می گویند که هند به درخواست تجهیزات نظامی جدید افغانستان پاسخ مثبت داده است و قرار است در سفر آقای غنی به صورت رسمی اعلام گردد.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *