• انتشار: 7 دسامبر 2015
  • ساعت: 11:18
  • سرویس: سیاست
  • کدخبر: 4929
پرینت

رئیس جمهور غنی در کنفرانس قلب آسیا شرکت می کند

داکتر عبدالله رئیس اجرایی کشور امروز دوشنبه تایید کرد که محمد اشرف غنی رئیس جمهوری کشور برای شرکت در کنفرانس قلب آسیا روز چهارشنبه به پاکستان می رود.

داکتر عبدالله که در جلسه شورای وزیران امروز صحبت می کرد اظهار امیدواری کرد که کنفرانس قلب آسیا بتواند نتایج خوبی را به دنبال داشته باشد.

رسانه های پاکستان نیز امروز دوشنبه صبح گزارش کردند که یک تیم امنیتی افغانستان به اسلام آباد آمده اند تا آمادگی و مقدمات سفر احتمالی رئیس جمهور غنی به این کشور را ترتیب دهند.

این رسانه ها گزارش کردند که صبح امروز یک تیم یازده نفری از بخش تشریفات افغانستان به رهبری بلال احمدزی وارد اسلام آباد شده اند تا مقدمات سفر آقای غنی به این کشور را فراهم کنند.

پیش تر نیز نواز شریف نخست وزیری پاکستان با اشرف غنی رئیس جمهوری کشور در حاشیه نشست تغییر اقلیم در پاریس با یکدیگر دیدار داشتند و از آقای غنی دعوت به عمل آورده بود تا به اسلام آباد برای شرکت در کنفرانس قلب آسیا سفر نماید.

گفتنی است که فرستاده جدید آمریکا برای افغانستان نیز روز یکشنبه با محمد اشرف غنی دیدار کرد و گفت که کنفرانس قلب آسیا می تواند فرصتی برای افغانستان و پاکستان باشد تا تنش های پیش آمده میان خود را کاهش دهند.

ریچارد اولسون گفت “به باور ما کنفرانس قلب آسیا فرصتی مناسب برای افغانستان است تا نقش پیشتازانه در همکاری های منطقه ای بخصوص در امر مبارزه با تروریسم ایفا کند.”

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *