• انتشار: 15 آگوست 2019
  • ساعت: 00:39
  • سرویس: سیاست
  • کدخبر: 36770
پرینت
رحمت الله نبیل:

رئیس جمهور غنی در ازای دریافت ۳۰ میلیون دالر فیروزی را رها کرده است

رحمت‌الله نبیل رییس پیشین امنیت ملی و یکی از نامزدان انتخابات ریاست جمهوری مدعی شد رییس جمهور غنی با گرفتن ۳۰ میلیون دالر از خلیل‌الله فیروزی، وی را از زندان رها کرده است.

رحمت‌الله نبیل در تویترش نگاشت بر اساس اسناد و مدارک موثق، رییس جمهور غنی، خلیل‌الله فیروزی یکی از متهمان اصلی بحران کابل بانک را پس از گرفتن ۳۰ میلون دالر و با هدف سهم‌گیری در مبارزات انتخاباتی اش، از زندان رها نموده است.

وی همچنان نوشت رییس جمهور غنی در قضیه شهرک هوشمند نیز دخیل بود و در این راستا عبدالعلی محمدی مشاور حقوقی اش را در ارتباط با این قضیه سبکدوش کرد.

این در حالی است که اخیراً خلیل‌الله فیروزی یکی از متهمان اصلی بحران کابل بانک بر اساس گزارش هیاتی که از سوی ریاست جمهوری موظف شده بود و به دستور رییس جمهور آزاد شده است.

هیات توظیف شده گزارش داده اند که خلیل‌الله فیروزی در این اواخر به تعهداتش نسبتأ خوب عمل کرده‌است و امکان دارد رفتن وی به خانه در تسریع روند عملی ساختن تعهداتش اثرگذار باشد.

این هیات، وضع صحی خلیل‌الله فیروزی را نگران کننده گزارش داده و گفته‌است اگر او در زندان فوت کند، حکومت با انتقادهای حقوق بشری روبه‌رو خواهد شد.

رییس‌جمهور، نتیجۀ بررسی‌های هیاتت را قانونی دانسته‌ هدایت داد پیشنهادها را عملی سازند و خلیل‌الله فیروزی را به خانه‌اش انتقال دهند.

خلیل‌الله فیروزی از متهمان اصلی بحران کابل بانک، در اوایل حکومت وحدت ملی آزاد شد و اجازه یاف تا با سرمایه گذاری و ادامه فعالیت‌های تجارتی اش، قرضه و جریمه هایش را بپردازد، اما بعد از انتقادهای جدی دوباره زندانی شد.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *