• انتشار: ۶ حوت ۱۳۹۵
  • ساعت: ۱۳:۰۴
  • سرویس: سیاست
  • کدخبر: 19188
پرینت

رئیس جمهور: دولت متعهد به ایجاد اصلاحات در بخش های امنیتی است

محمد اشرف غنی رئیس جمهوری کشور در مراسم فراغت ۳۴۳ تن از افسران آکادمی ملی نظامی دانشگاه دفاع ملی مارشال فهیم گفت که دولت افغانستان متعهد به ایجاد اصلاحات در بخش های مختلف نیروهای دفاعی و امنیتی افغانستان است.

رئیس جمهوری کشور در این مراسم که قبل از ظهر روز گذشته (پنجشنبه) در مقر دانشگاه نظامی مارشال محمد قسیم فهیم برگزار شد، گفت “ما برای ایجاد اصلاحات ساختاری در راستای تقویت ارگان های امنیتی و دفاعی کشور، برنامه چهار ساله ای را آماده کرده ایم که در حال نهایی شدن است. نیروی هوایی ما فعال شده و قرار است تا سال ۲۰۲۰ از هر جهت تکمیل شود. فرماندهی واحد عملیاتی که اساس آن را گذاشته بودیم در حال توسعه و سراسری شدن است، و برنامه های بیشتری نیز روی دست می باشد تا تلفات نیروهای امنیتی ما به حداقل برسد و توانایی دشمن کاملا فلج گردد.”

آقای غنی همچنین خطاب به نیروهای امنیتی گفت که افغانستان در جنگ با تروریزم قرار دارد. “شما برای دفاع از مردم تان، برای دفاع از مقدسات اسلامی و ملی و دفاع از ارزش های مشترک انسانی، راه فداکاری و سربازی را انتخاب کرده اید. این راه و انتخاب دشوار است، اما انتخاب مقدس و راه افتخار و نجات ملت می باشد.”

او افزود “در نتیجه تلاش و شهامت شما به عنوان افسران اردوی قهرمان، استقلال و حاکمیت ملی افغانستان حفاظت می شوند و نظام سیاسی بر اساس قانون اساسی تداوم می یابد.”

رئیس جمهور گفت: “شما به رضایت خود انتخاب کرده اید که در روزهای سخت تاریخ در کنار مردم خود بایستید، و همیشه این انتخاب های دشوار و سرنوشت ساز است که مسیر تاریخ را عوض می کند.”

آقای غنی با اشاره به تعهد جامعه بین المللی در کنفرانس وارسا گفت: “من با تکیه بر کارنامه افتخار آفرین شما بود که توانستم تعهد جامعه جهانی را به حمایت از افغانستان در کنفرانس امنیتی وارسا حاصل کنم.”

وی افزود: “شما تنها در سنگر دفاع از افغانستان قرار ندارید، بلکه افزون بر آن، در خط مقدم نبرد با تروریزم بین المللی هستید که تهدیدی برای تمدن بشریت است، و شما از این رو نگهبانان ارزشهای تمدنی بشریت می باشید.”

رئیس جمهوری کشور همچنین گفت که “شما باید به یاد داشته باشید که از لحظه پوشیدن یونیفرم نظامی، دیگر به هیچ قوم و سمت و منطقه خاصی تعلق ندارید، بلکه به تمام افغانستان تعلق دارید و همه این سرزمین، وجب به وجب خاک شما است، و همه مردم ما فرد به فرد به شما افتخار می کند.”

در این مراسم سترجنرال عبدالله حبیبی وزیر دفاع ملی نیز در صحبت هایش، گفت که دانشگاه دفاع ملی مارشال فهیم عالی ترین نهاد آموزشی افسران نظامی بوده که تا اکنون در دوره های هشت گانه خود (۳۰۹۱) تن افسران جوان را به صفوف ارتش ملی کشور تقدیم کرده است.

او گفت که “امروز نیز شاهد فراغت ۳۴۳ تن از افسران جوان به شمول افسران زن در نهمین دوره فراغت از این آکادمی هستیم.”

سترجنرال قدم شاه شهیم رئیس ارتش نیز گفت: این آکادمی یکی از مجهزترین و عالی ترین نهادهای تحصیل نظامی در منطقه است که نصاب تعلیمی و برنامه های آن معادل به آکادمی های کشورهای عضو ناتو می باشد.

وی افزود: “نیروهای شجاع هر آن آماده پاسخ به تهدیدات داخلی و خارجی و حفاظت از قانون اساسی و حاکمیت ملی و مردم افغانستان می باشند که آن را طی سالیان گذشته همیشه به اثبات رسانده اند.”

لازم به ذکر است که در این مراسم حکم رئیس جمهوری در مورد اعطای مدال های عالی دولتی غازی میربچه خان و ملالی قهرمان معرکه میوند به چهار تن از فارغان ممتاز از سوی برید جنرال ارکان حرب غلام فاروق نعیمی رئیس کادر و پرسونل ستردرستیز وزارت دفاع ملی قرائت گردید.

در پایان آقای غنی در حالی که از سوی وزیر دفاع ملی همراهی می گردید، مدال های متذکره و دیپلوم ها را به فارغان ممتاز دانشگاه مذکور تفویض و توزیع نمود.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *