• انتشار: ۱۰ میزان ۱۳۹۷
  • ساعت: ۱۲:۵۰
  • سرویس: برگزیده ها
  • کدخبر: 29560
پرینت
در دیدار با جوانان پکتیا

رئیس جمهور خواستار پایان جنگ اعلام نشده از سوی پاکستان شد

ما از پاکستان می خواهیم به جنگ اعلام نشده خود بر ضد افغانستان پایان دهد زیرا افغانستان با ثبات به نفع پاکستان، منطقه و جهان است.

به گزارش رها، محمد اشرف غنی رئیس جمهور در دیدار با شماری از جوانان، فعالان مدنی و اجتماعی ولایت پکتیا با تأیید براینکه بدون همکاری های منطقه‌ای، رشد اقتصادی پاکستان ناممکن است افزوده است که ما بدون این کشور هم می توانیم به هند برسیم، اما پاکستان بدون افغانستان نمی توانند به آسیای میانه دسترسی پیدا کنند.

رئیس جمهورغنی گفته است که ما ارزش نعمت صلح را می دانیم، اما باید برای بهای صلح به اجماع ملی برسیم و باید در این بخش به تمام نگرانی های مردم پاسخ روشن و قانع کننده بدهیم.

وی همچنین تأیید کرده است که در خصوص صلح اجماع بین المللی، منطقه‌ای و کشورهای اسلامی به وجود آمده است و در عرصه صلح ضرورت به اجازه کسی نداریم، زیرا خواست مردم اولویت مهم ماست.

همچنین در این دیدار جوانان، فعالان مدنی و اجتماعی ولایت پکتیا خواست‌ها و پیشنهادات خود را در مورد آغاز کار بند مچلغو، سرک زرمت و پروژه های انکشافی و زیربنایی، اعطای امتیاز درجه اول به این ولایت، برق، بهداشت، پروسس جلغوزه، توسعه زراعت و مالداری، استخدام کادرهای جوان و اعمار لیسه مسلکی با رئیس جمهور شریک ساختند.

رئیس جمهورغنی پس از شنیدن پیشنهادات آنان گفت: تمام امتیازات درجه اول در سال جاری به ولایت پکتیا داده می شود و به وزارت خانه‌ها و ادارات دولتی دستور داد که تشکیلات ولایت درجه اول را به این ولایت بدهند.

رئیس جمهور افزود که به علاوۀ تشکیلات اداری ولایت پکتیا، در آیندۀ نزدیک کار اعمار بند مچغلو، سرک ها و سایر پروژه های انکشافی آغاز می گردد و مردم باید بر این پروژه ها نظارت دقیق نمایند.

وی گفت که اضافه بر ایجاد کارخانه تصفیه جلغوزه در ولایت پکتیا، دو سردخانه نیز اعمار می شود.

رئیس جمهورغنی به وزارت زراعت و مالداری دستور داد که تمام امور احداث کارخانه تصفیه جلغوزه در ولایت پکتیا را انجام دهد.

وی خطاب به جوانان گفت که پیمان ما و شما، پیمان قلب ها، فکرها و آینده است و هدف من پایان بخشیدن به بحران ۴۰ ساله می باشد، زیرا ما گذشته را فراموش کرده و خواهان ساختن آینده هستیم.

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *