• انتشار: 22 ژانویه 2018
  • ساعت: 11:14
  • سرویس: سیاست
  • کدخبر: 25844
پرینت

رئیس جمهور اوکراین: از خبرهای تراژیک از افغانستان شوکه زده شدم

پس از آنکه از سوی مقامات کشور تایید گردید که چندین شهروند خارجی به شمول شهروندان اوکراین در حمله به هوتل کانتیننتال کشته شده اند، پترو پروشنکو رئیس جمهوری اوکراین در تویتی گفته است که از خبرهای تراژیک افغانستان شوکه زده شده است.

 

پروشنکو روز گذشته در صفحه تویتر خود نوشت: “از خبرهای تراژیک از افغانستان شوکه زده ام. شهروندان اوکراینی، کارمندان خط هوایی اوکراینی قربانی حمله تروریستی در کابل شدند. مراتب تسلیت صمیمانه ام را به خانواده های قربانیان این حادثه ابراز می کنم.”

او افزوده است: “به وزارت خارجه هدایت داده ام تا هر چه سریع تر نماینده های کنسولی از دوشنبه پایتخت تاجیکستان به کابل بروند و اقدامات لازم کنسولی را فراهم نمایند. ما همچنین با نماینده های کنسولی آمریکا که در صحنه حادثه حضور دارند ارتباط داریم.”

پروشنکو علاوه کرد: “به دولت نیز هدایت داده ام تا تمامی حمایت های لازم را برای خانواده های اوکراینی که در افغانستان کشته شده اند فراهم کند.”

لازم به ذکر است که چهار مهاجم مسلح حوالی ساعت ۹ شنبه شب به هتل انترکانتیننتال شهر کابل حمله کردند و بیش از ۱۴ ساعت با نیروهای امنیتی درگیر بودند.

مقامات امنیتی کشور تایید کردند که در این حمله ۱۸ تن به شمول ۱۴ تبعه خارجی جان خود را از دست دادند.

گفته می شد که ۹ تن از اتباع خارجی کشته شده، اتباع اوکراین هستند، اما وزارت خارجه اوکراین گفته است که تنها شش تبعه اوکراینی در این حمله جان خود را از دست داده اند.

به گفته ی مقامات کشور، این حمله توسط شبکه تروریستی حقانی در پاکستان طرح ریزی شده بود.

در همین حال اما، ذبیح الله مجاهد سخنگوی طالبان در تویتی مسئولیت این رویداد را بر عهده گرفته است.

گفتنی است که این دومین مرتبه ای است که طالبان به این هوتل لوکس کابل حمله می کنند. در حمله این گروه در سال ۲۰۱۱ به این هوتل، دست کم ۴۱ تن جان خود را از دست دادند.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *