• انتشار: 23 سپتامبر 2017
  • ساعت: 13:00
  • سرویس: اجتماعی
  • کدخبر: 24442
پرینت

رئیس جمهوری ۲ میلیون افغانی جریمه مالیاتی رسانه ها را لغو کرده است

فاضل سانچارکی معین نشراتی وزارت اطلاعات و فرهنگ می گوید که یکی از دست‌آوردهای مهم کمیته مشترک رسانه ها و حکومت، لغو جرایم مالیاتی رسانه هاست.

آقای سانچارکی امروز شنبه ۱ میزان در نشست مشترکی که با کمیته مصونیت خبرنگاران برگزار شده بود گفت که بر اساس حکم رئیس جمهوری، بیش از دو میلیون افغانی جریمه مالیاتی رسانه های لغو شده است.

لازم به ذکر است که بر اساس قانون رسانه ها؛ رسانه های چاپی، معافیت مالیاتی دارند، اما در قانون مالیات، مکلف به پرداخت مالیه هستند.

معین نشراتی وزارت اطلاعات و فرهنگ همچنین گفت که رئیس جمهوری خواسته تا این تناقض با اولویت قراردادن قانون رسانه ها رفع شود.

او همچنین افزود که به زودی بسته‌ی پیشنهادی از طرف اعضای کمیته تهیه و به رئیس جمهوری ارائه می شود، تا سهولت های لازم در کار خبرنگاری فراهم شود.

در این نشست فهیم دشتی، عضو کمیته مصونیت خبرنگاران نیز فعالیت کمیته مشترک اشاره کرد و گفت که از دست‌آوردهای مهم دیگر کمیته مشترک، ایجاد خانه امن برای خبرنگاران است.

دشتی افزود، در ماه گذشته در حدود ۲۰ قضیه از خشونت و دیگر موارد از خبرنگاران ثبت شد که همه از طرف کمیته رسیدگی صورت گرفت.

این عضو کمیته مصونیت خبرنگارن می گوید که کمیته مشترک رسانه ها و حکومت، پیگیری قضیه ها خبرنگاران را تشدید بخشیده است. الان هر قضیه به وقتش رسیدگی صورت می گیرد.

لازم به ذکر است که بر اساس گزارش های نهادهای بین المللی، افغانستان یکی از پرخطرترین کشور برای خبرنگاران است و طی یک دهه اخیر دست کم ۲۰ خبرنگار کشته شده اند.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *