• انتشار: 23 جولای 2017
  • ساعت: 16:06
  • سرویس: اجتماعی
  • کدخبر: 22836
پرینت

رئیس جمهوری خواستار گفتگوی مستقیم با جنبش روشنایی شد/تظاهرات فردا لغو شد

اعضای رهبری شورای عالی مردمی جنبش روشنایی اعلام کرده اند که محمد اشرف غنی، رئیس جمهوری خواهان گفتگوی مستقیم با جنبش روشنایی شده است.

شورای عالی مردمی جنبش روشنایی تا روشن شدن نتیجه گفتگو با رئیس جمهوری، تظاهرات دوم اسد (فردا) را به تعویق انداخت. اما اعتراض شبانه یعنی امشب همچنان پابرجاست.

سران جنبش روشنایی امروز یکشنبه در نشستی خبری در مصلی شهید مزاری در کابل اعلام کردند که محمد اشرف غنی رئیس جمهوری با پادرمیانی مراد علی مراد، خواستار لغو تظاهرات فردا (دوم اسد) شده است.

پیش از این، حدود یک ماه پیش جنبش روشنایی اعلام کرده بود که به منظور تجدید عهد با یاران شهید خود و در استمرار مبارزات عدالتخواهانه مردم افغانستان همزمان با اولین سالگرد شهدای فاجعه دوم اسد بار دیگر تظاهراتی را راه اندازی می کند.

جنبش روشنایی اعلام کرده بود که تظاهرات از مصلای رهبر شهید در مسیر میدان روشنایی و به مقصد دفتر هیات نمایندگی سازمان ملل متحد در کابل برگزار می شود.

اما با لغو تظاهرات فردا، جنبش روشنایی در اعلامیه خود نوشته است که از مردم آزاده و عدالتخواه می خواهد که برای شکستن جو خفقان و اعلام وفاداری به آرمان شهدای میدان روشنایی، امشب از ساعت ۹ تا ۱۰ شب برفراز بامهای خود فریاد تکبیر و شعار عدالت سر دهند.

سال پیش، جنبش روشنایی به دلیل تغییر مسیر خط برق ۵۰۰ کیلو ولت ترکمنستان دست به اعتراض زد که در میدان دهمزنگ انفجاری رخ داد و نزدیک به ۶۰۰ تن کشته و زخمی شدند.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *