• انتشار: ۱۲ سرطان ۱۳۹۵
  • ساعت: ۰۹:۴۱
  • سرویس: بین الملل
  • کدخبر: 10464
پرینت

رئیس جمهوری جدید فیلیپین از مردمش خواست تا معتادان به مواد مخدر را بکشند

رودریگو دوترت رئیس جمهور جدید فیلیپین که روز پنجشنبه در میان اجتماعی در حدود ۵۰۰ نفر حضور داشت از مردمش خواست تا معتادان به مواد مخدر را بکشند.

 

گاردین نوشت رودریگو دوترت رئیس جمهوری جدید فیلیپین پس از مراسم سوگند ریاست جمهوری، که از یک محله فقیر نشین دیدن می کرد گفت “اگر معتادی را می شناسید، بروید جلو و خودتان او را بکشید. زیرا کشتن این گونه اشخاص توسط والدین آنها بسیار دردناک و سخت است.”

لازم به ذکر است که این اولین باری نیست که آقای دوترت درخواست های عجیب و شوکه کننده از مردمش می کند. ماه گذشته، وی در اظهاراتی مشابه از مردمش خواست تا با مجرمان به گونه دیگری بجنگند، بطوریکه یا این مجرمین را شناسایی و به پولیس تحویل دهند و یا خودشان آنها را بکشند.

وی که در اوایل ماه جون در تلویزیون ملی این کشور ظاهر شده بود گفت “اگر یک مواد مخدر فروش در برابر دستگیر شدن و یا به ایستگاه پولیس آمدن مقاومت از خود نشان داد و یا اینکه شما را با چاقو یا تفنگچه تهدید کرد، شما می توانید او را بکشید. به او شلیک کنید و من به شما مدال افتخار خواهم داد.”

اما هم اکنون رئیس جمهوری ۷۱ ساله فیلیپین معتقد است که مشکل اعتیاد و مواد مخدر کشور تنها به عهده مصرف کننده های این موادها هستند و کشتن این معتادان می تواند این مشکل را برطرف نماید.

گفتنی است که رودریگو دوترت که به تازگی سوگند ریاست جمهوری اش را ادا کرده، بیشترین تمرکزش در زمان کمپاین انتخاباتی اش روی مسئله مبارزه با فساد و قاچاق مواد مخدر بود.

این در حالیست که گروه های حقوق بشری در گفتگویی با خبرنگاران از این اظهارات اخیر رئیس جمهوری جدید فیلیپین اظهار نگرانی کرده اند و می گویند این اظهارات رودریگو دوترت ممکن است به نقض حقوق بشری بیانجامد.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *