• انتشار: 27 جولای 2017
  • ساعت: 12:17
  • سرویس: اجتماعی
  • کدخبر: 22934
پرینت

رئیس جمهوری به هلمند رفت

محمد اشرف غنی، رئیس جمهوری کشور به منظور بررسی اوضاع امنیتی و دیدار با خانواده های شهدا به ولایت هلمند سفر کرد.

شاه‌حسین مرتضوی، سرپرست دفتر سخنگوی ریاست جمهوری در صفحه فیسبوکش نوشته است که  محمداشرف غنی رئیس جمهوری قبل از ظهر امروز (پنجشنبه ۵ اسد) به منظور ارزیابی وضعیت امنیتی هلمند و دیدار با خانواده های شهدای نیروی امنیتی و دفاعی در حوادث اخیر، به آن ولایت سفر کرد.

ولایت هلمند به دلیل داشتن مرز مشترک زیاد با کشور پاکستان یکی از ناآرام‌ترین ولایت‌های کشور است و گروه های تروریستی در این ولایت تحرکات زیادی دارند.

گفتنی است که هلمند یکی از پایگاه‌های اصلی گروه طالبان و بزرگ‌ترین مرکز تولید مواد مخدر جهان است. منابع دولتی می‌گویند بخش زیادی از درآمد حاصل از مواد مخدر هلمند به جیب گروه طالبان می‌رود.

همزمان با سفر رئیس جمهوری به ناآرام‌ترین ولایت کشور، سخنگوی او در صفحه فیسبوک خود نوشته که “بخش زیادی از وقت رئیس جمهوری صرف مدیریت جنگ و رسیدگی به فامیل‎های شهدا می‌شود. رئیس جمهوری امروز به هلمند رفته است تا وضعیت امنیتی آن جا را از نزدیک بررسی نماید”.

آقای مرتضوی تاکید کرده که “دشمن توانایی و حفظ جغرافیا را ندارد.” او افزوده است: “پیروزی‌های موقتی و اندک دشمن سرنوشت جنگ وجغرافیای جنگ را تغییر داده نمی‌تواند.”

اشاره او به سقوط مراکز سه ولسوالی در ولایت‌های غور، فاریاب و پکتیا در هفته جاری است که انتقادهای زیادی را علیه حکومت وحدت ملی برانگیخت.

 

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *