• انتشار: ۲۸ اسد ۱۳۹۶
  • ساعت: ۱۵:۱۵
  • سرویس: اقتصاد
  • کدخبر: 23676
پرینت

رئیس جمهوری بزرگترین کارخانه نساجی پنبه کشور را افتتاح کرد

محمد اشرف غنی رئیس جمهوری پس از مراسم گل گذاری پای منار استقلال در وزارت دفاع، به هرات سفر کرد و کارخانه نساجی پنبه طلای سفید را افتتاح کرد.

او امروز شنبه ۲۸ اسد در این مراسم گفت: “امروز دو واقعه با هم گره خورد. آزادی سیاسی و آزادی اقتصادی؛ آزادی سیاسی به شمشیر قهرمان ملی امیر امان الله خان غازی به دست آمد و آزادی اقتصادی را با سرمایه گذاری در پارک صنعتی دوباره آغاز می‌کنیم.”

آقای غنی از سرمایه گذاران افغان خواست، پولشان را به خارج نبرند و در داخل کشورشان سرمایه گذاری کنند.

مراسم تجلیل از سالروز استقلال افغانستان در شماری از ولایات این کشور با جشن و پایکوبی همراه بود. حکومت به مقامات محلی دستور داده بود که در این مراسم از دستاوردهای نیروهای امنیتی یاد کنند و به قربانیان آنها ارج گذاری کنند و این جشن را با شکوه برگزار کنند.

افغانستان پس از کسب استقلال از بریتانیا توسط امان‌الله، شاه وقت افغانستان، از سال ۱۹۱۹ به اینسو (۲۸ اسد) را به عنوان روز استقلال این کشور نامیده است.

در جریان حکومت حامد کرزی رئیس جمهوری سابق افغانستان، دولت همه ساله این روز را با برگزاری مراسم ویژه و برگزاری رژه نظامی در کابل و شهرهای بزرگ جشن می‌گرفت.

اما پس از حمله مخالفان مسلح دولت به “جشن پیروزی مجاهدین” در سال ۲۰۰۸ و ادامه ناامنی‌ها و هشدارهای امنیتی، دولت به برگزاری مراسمی شامل گذاشتن حلقه گل پای منار آزادی در محوطه وزارت دفاع اکتفا کرده است.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *