• انتشار: 4 ژانویه 2016
  • ساعت: 19:09
  • سرویس: سیاست
  • کدخبر: 5791
پرینت

رئیس جمهوری با هیات کانگرس امریکا دیدار کرد

محمد اشرف غنی رئیس جمهوری کشور روز گذشته با هیات کانگرس ایالات متحده آمریکا به رهبری سناتور جک رید در ارگ ریاست جمهوری دیدار کرد.

در این دیدار طرفین در مورد گسترش همکاری های افغانستان و آمریکا در عرصه های مختلف، چگونگی مبارزه با خطر تروریسم و تلاش های افغانستان در مبارزه با این پدیده به بحث و تبادل نظر پرداختند.

رئیس جمهور گفت که تروریسم خطری دراز مدت است و برای ریشه کن کردن این پدیده نیاز به همکاری و تلاش های مشترک کشور های منطقه و جهان است.

آقای غنی همچنین گفت “کمک های توسعه دهی جامعه بین المللی برای رشد افغانستان در کوتاه مدت موثر می باشد، ولی برای حل مشکلات اقتصادی افغانستان در دراز مدت باید سرمایه گذاران داخلی و خارجی را جذب نمود، و افغانستان در این راستا تلاش بسیار می کند.”

محمد اشرف غنی در این دیدار بخاطر ایجاد فضای اطمینان برای سرمایه گذاران داخلی و خارجی جهت سرمایه گذاری در افغانستان، خواستار همکاری کانگرس آمریکا در تضمین سرمایه گذاری خصوصی گردید.

هیات کانگرس ایالات متحده آمریکا نیز خاطر نشان کردند که از اقدامات و برنامه های حکومت افغانستان بخصوص کارکرد های نیروهای امنیتی و دفاعی افغانستان حمایت می کنند.

۱ دیدگاه

شما نیز می توانید در تبادل نظرها شرکت کنید، دیدگاهی بنویسید یا به دیدگاه دیگران پاسخ دهید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *