• انتشار: 7 دسامبر 2015
  • ساعت: 14:19
  • سرویس: بین الملل
  • کدخبر: 4940
پرینت
نمایندگان مجلس:

رئیس جمهوری باید موضع مشخص در نشست اسلام آباد داشته باشد

برخی از نمایندگان مجلس از رئیس جمهوری خواستند؛ در نشست همکاری های منطقه ای که در اسلام آباد برگزار می شود، موضع مشخصی داشته باشد تا جهانیان بدانند پاکستان تمویل گر تروریسم است.

 

پنجمین نشست قلب آسیا روز چهارشنبه در اسلام آباد پایتخت پاکستان تحت عنوان “بلند بردن سطح همکاری در مبارزه ی مشترک با تروریسم و سطح اتصال منطقه ای” برگزار می شود.

در این نشست سران کشورهای مرکز آسیا و نماینده سرمنشی سازمان ملل متحد حضور خواهد داشت.

عبدالستار درزآبی، عضو مجلس نمایندگان می گوید که وقتی رئیس جمهوری به پاکستان می رود تمامی خواسته های مردم را به پاکستانی ها بگوید و موضع روشنی داشته باشد.

آقای درزآبی افزود که باید بدون هیچ ملاحظه ای از مداخلات آی اس آی در امور کشور بگوید تا جهانیان بدانند که پاکستان در امور افغانستان دخالت می کند.

سمین بارکزی نیز گفت که باید به جهانیان بفهماند که پاکستان خانه تروریستان است و دهشت و وحشت را اداره می کند.

این گفته های بارها از سوی کارشناسان مسایل سیاسی مطرح شده است اما پاکستانی ها نیز دست داشتن خود در ناامنی افغانستان و حمایت تروریستان را رد کرده است.

صالح محمد صالح همچنین اضافه کرد که رئیس جمهوری باید توضیح دهد که جنگ در افغانستان موضوع داخلی ندارد، بلکه یک جنگ منطقه ای است.

آقای صالح گفت که رئیس جمهوری باید موضع دقیق و روشنی در قبال مسایل مربوط به پاکستانی ها داشته باشد.

لازم به ذکر است اولین دور نشست قلب آسیا در سال ۲۰۱۱ میلادی در ترکیه برگزار شد و این نشست پنجمین نشست قلب آسیا است که در اسلام آباد برگزار می شود.

۱ دیدگاه

شما نیز می توانید در تبادل نظرها شرکت کنید، دیدگاهی بنویسید یا به دیدگاه دیگران پاسخ دهید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *