• انتشار: ۲۹ دلو ۱۳۹۶
  • ساعت: ۱۰:۵۴
  • سرویس: سیاست
  • کدخبر: 26520
پرینت
عطا نور در واکنش به توزیع تذکره های الکترونیکی:

رئیس جمهور، افغانستان را به سوی تجزیه سوق می دهد

عطا محمد نور رئیس اجرایی جمعیت اسلامی در واکنش به توزیع تذکره های الکترونیکی می گوید که رئیس جمهور با آغاز این روند کشور را به طرف تجزیه سوق می دهد.

عطا محمد نور رئیس اجرایی جمعیت اسلامی روز گذشته در میان طرفدارانش در شهر مزارشریف گفت که محمد اشرف غنی رئیس جمهوری کشور با آغاز روند توزیع تذکره های الکترونیکی به دنبال نفاق اندازی میان اقوام کشور است.

آقای نور گفت: «کاری که این ها می کنند، (با آن) افغانستان را به تجزیه می برند. به بحران خو کرده اند، و کشور را به پرتگاه سقوط رسانده اند.»

وی علاوه کرد که بوی تجزیه و بوی جنگ های خونین خطرناک استشمام می شود.

آقای نور می گوید که شهروندان کشور، از کارهای رییس جمهور به تنگ آمده اند و هشدار می دهد که روزی خواهد رسید که رییس جمهور را از کاخ ریاست جمهوری بیرون بکشند: «(رییس جمهور) بسیار مغرور نباش! بخدا قسم که این ملت از درون ارگ بیرون ات می کنند.»

لازم به ذکر است که ارگ ریاست جمهوری پیش تر اعلام کرده بود که روند توزیع تذکره های الکترونیکی آغاز شده و برای شروع نام های محمد اشرف غنی رئیس جمهوری کشور، رولا غنی بانوی اول و سرور دانش معاون دوم رئیس جمهوری ثبت دیتابیس برای دریافت این تذکره ها شده اند.

به دنبال آن، عبدالله عبدالله رئیس اجرایی کشور نیز با انتشار بیانیه ای خواستار توقف فوری آن تا زمان رسیدن به یک اجماع ملی و توافق همگانی در این خصوص شد.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *