• انتشار: 6 آوریل 2019
  • ساعت: 10:31
  • سرویس: اقتصاد
  • کدخبر: 33480
پرینت

رئیس اجرایی برای شرکت در مجمع جهانی اقتصاد وارد اردن شد

داکتر عبدالله عبدالله، رئیس اجرایی دولت وحدت ملی، برای شرکت در مجمع جهانی اقتصاد امروز شنبه هفده حمل وارد اردن شد.

رییس اجرایی به دعوت رسمی «مجمع اقتصادی جهان – درباره خاورمیانه و شمال آفریقا» به اردن سفر کرده‌است.
داکتر عبدالله عبدالله  قرار است در گشایش اجلاس مجمع اقتصادی جهان شرکت و در چندین نشست درباره افغانستان، افرط‌گرایی، راه‌های دست‌یافتن به صلح و آشتی سخنرانی ‌کند. 
داکتر عبدالله همچنین در حاشیه مجمع اقتصادی جهان با عبدالله دوم پاشاه اردن، انتونیو گوتیرش، دبیرکل سازمان ملل متحد، نخست‌وزیر اردن، روسای سازمان‌های بین‌المللی، نمایندگان عالی رتبه‌کشورها و سازمان‌های بین‌المللی و شخصیت‌های بین‌المللی دیدار می‌کند.
رییس اجرایی در طول اقامت خود در اردن با شماری از رسانه‌های بین‌المللی و ژورنالستان در باره آخرین تحولات افغانستان مصاحبه می‌نماید.
اجلاس مجمع اقتصادی جهان درباره خاورمیانه و شمال آفریقا با شرکت بیش از‌ هزار تن از تاجران، سیاست‌مداران، نمایندگان حکومت‌ها، نهادهای بین‌المللی و جامعه مدنی به مدت دو روز از هفده تا  نوزده حمل در اردن برگزار می‌شود.  
 در این اجلاس قضایای مهم اقتصادی و سیاسی منطقه‌یی، تغییرات اقلیمی در سطح منطقه و جهان، همکاری‌های منطقه‌یی، راه‌های دست یافتن به صلح و مبارزه با افراط‌ گرایی، راه‌های استفاده بهینه از انقلاب چهارم صنعتی و همکاری با سازمان‌های بین‌المللی، منطقه‌یی و سازمان‌ها و نهادهای اقتصادی در عصر جهانی شدن به بحث گرفته می‌شود.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *