• انتشار: 20 می 2019
  • ساعت: 12:35
  • سرویس: سیاست
  • کدخبر: 34740
پرینت

رئیس‌جمهور غنی: مرحلۀ دوم پروژه مدیریت دریای کابل باید آغاز شود

جلسۀ پیگیری کارهای پروژه مدیریت دریای کابل به ریاست محمد اشرف غنی رئیس جمهوری اسلامی افغانستان برگزار شد.

در این جلسه که صبح امروز در ارگ ریاست جمهوری انجام شد، وزارت‎های انرژی و آب، ترانسپورت، شهرسازی و اراضی، شاروالی کابل و ولایت کابل گزارش کارکردهای شان را در رابطه با پروژه مدیریت دریای کابل به رئیس جمهور ارائه کردند.

مسئولین نهادهای ذکر شده گفتند کار هایدرولوژی و توپوگرافی دریای کابل و سروی و دیزاین ۱۶ پل در مسیر این دریا تکمیل گردیده است و همچنان همکاری با خانواده‌های که در اثر سیلاب‌های اخیر مسکن شان را از دست داده اند، جریان دارد.

رئیس جمهور کشور ضمن تشکر از اجراات و معلومات مسئولین گفت نیاز است تا هماهنگی بیشتر در راستای تطبیق پروژه مدیریت دریای کابل میان ادارات مربوطه به وجود بیاید. رئیس جمهور از آنان خواستار گزارش‌های منظم و هفته‌وار گردید.

رئیس جمهور غنی تعیین، تثبیت و تصفیه حریم دریای کابل و دیزاین ساحۀ آن را به خاطر مدیریت دریای کابل با اهمیت خواند و گفت برای مراحل بعدی پروژه مدیریت دریای کابل نیاز به وضاحت در پلان ها داریم. وی از نهادهای نامبرده خواست تا بعد از تکمیل شدن پلان واضح احیا و بازسازی دریای کابل، معلومات در این رابطه از طریق یک کنفرانس مطبوعاتی با مردم کابل شریک ساخته شود.

رئیس جمهور کشور از مسئولین نهادهای ذیدخل در پروژه مدیریت دریای کابل خواست تا ساخت بندها در سرچشمۀ دریای کابل را در نظر بگیرند. وی افزود بودجه برای هر ارگان واضح شود و مرحلۀ دوم پروژه به صورت عاجل آغاز گردد.

رئیس جمهور غنی به خاطر ایجاد هماهنگی و مدیریت بهتر این پروژه به والی کابل هدایت داد تا مدیریت عمومی پروژه مدیریت دریای کابل را به عهده بگیرد.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *