• انتشار: ۱۱ اسد ۱۳۹۶
  • ساعت: ۱۶:۲۳
  • سرویس: اجتماعی
  • کدخبر: 23164
پرینت
رئیس اجرایی کشور:

دیگر تبعیض و خویش‌خوری در آزمون کانکور جا ندارد

عبدالله عبدالله رئیس اجرایی کشور قبل از ظهر امروز چهارشنبه (۱۱ اسد) در یک برنامه ویژه از ده بهترینِ آموزن کانکور تقدیر کرد.

 

رئیس اجرایی کشور خطاب به آنان گفت که شما با سپری نمودن یک مرحلهٔ دشوار و سخت وارد یک مرحلهٔ وسیع‌تر گردیدید که میدان برای کسب دانش به مراتب بازتر است.

دکتور عبدالله عبدالله این دستاورد را فوق‌العاده خوانده و برای شان تبریک گفت اما یادآور شد که این روزهای تبریک گفتن محدود است، شما باید دوباره با ارادهٔ جدی‌تر به مطالعه و کتاب رو بیاورید.

رئیس اجرایی کشور در بخش دیگر از سخنانش ضمن تقبیح نمودن تیرباران نمازگزاران در یکی از مساجد ولایت هرات گفت که تروریستان با انجام این‌گونه جنایت هیچ چیزی به جز بدنامی بدست نمی‌آورند.

آقای عبدالله این جنگ را جنگ علم و جهل، روشنایی و ظلمت و حق و باطل خواند و افزود تروریستان با سوزاندن مکتب و هدف قراردادن مساجد هرگز موفق نمی‌شود.

در این برنامه، عبدالطیف روشان سرپرست وزارت تحصیلات عالی در باره آزمون کانکور امسال گفت که این وزارت در سال‌های آینده با استفاده از تجربهٔ موفق کشورهای دیگر برای معیاری‌سازی آزمون کانکور تلاش می‌کند.

او ابراز امیدواری کرد که در سال‌های آینده ۳۰٪ دانش‌آموزان اناث در آزمون کانکور راه پیدا می‌کردند؛ اما امسال این آمار به ۴۰٪ افزایش یافته است.

از سوی دیگر، حامد محمدی و خانم مرسل اکبرزاده به نماینده‌گی از ده برترین کانکور در صحبت‌های‌شان از رئیس اجرایی کشور خواستند که برای تقویت آموزش و پرورش و فراهم نمودن زمینهٔ بهتر تحصیلی به جوانان تلاش بیشتر نماید.

رئیس اجرایی کشور با ابراز قدردانی از تلاش‌های وزارت تحصیلات عالی و کمیته اخذ امتحانات گفت که شما با تامین شفافیت در آزمون کانکور برای ده‌ها خانواده اطمینان دادید که دیگر تبعیض و خویش‌خوری در این روند ملی جا ندارد.

دکتور عبدالله عبدالله افزود که در سال‌های گذشته پس از اعلان نتایج کانکور سروصداها بلند می‌شد، چرا که بی‌اعتمادی و عدم شفافیت به اوج خود رسیده بود. اما آزمون کانکور امسال به بهترین نحو ممکن برگزار شد و مردم افغانستان از نتایج آن استقبال کردند.

رئیس اجرایی کشور خطاب به جوانان افغانستان گفت: جبران فرصت‌هایی که از دست ما رفته، مسوولیت شماست و شما باید برای نسل‌های بعدی شرایط بهتر را فراهم سازید.

در اخیر رئیس اجرایی کشور برای ده بهترین آموزن کانکور امسال لوح تقدیر و یک جلد کتاب هدیه کرد.

 

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *