• انتشار: 12 جولای 2017
  • ساعت: 10:30
  • سرویس: بین الملل
  • کدخبر: 22538
پرینت

دیدبان حقوق بشر سوریه مرگ رهبر داعش را تایید کرد

یک نهاد ناظر می‌گوید اطلاعاتی به دست آورده است که مرگ ابوبکر البغدادی رهبر گروه تروریستی داعش را تایید می‌کند. البته این نخستین باری نیست که خبر کشته شدن البغدادی نشر می‌شود.

به نقل از دیچوله؛ دیدبان حقوق بشر سوریه که در لندن مستقر است، روز سه شنبه گفت که اطلاعاتی از اعضای گروه تروریستی داعش به دست آورده است که مرگ رهبر این گروه را تایید می‌کند.

در گذشته چندین بار از احتمال کشته شدن او گزارش شده است. از جمله چندی قبل مقام‌های روسیه گفتند که خبرهای کشته شدن احتمالی البغدادی را بررسی می‌کنند.

ابوبکر البغدادی بعد از اعلام «خلافت اسلامی» در موصل در سال ۲۰۱۴ دیگر در ملاء عام دیده نشده است. شهر موصل در روزهای گذشته کاملاَ به دست نیروی عراقی افتاد.

دیدبان حقوق بشر سوریه با نشر این خبر از منبع خود نام نبرده است. رامی عبدالرحمان، رئیس این گروه نظارتی گفت: «رهبران ردیف بالایی داعش که در منطقه دیر الزور سوریه حضور دارند، مرگ ابوبکر البغدادی، امیر گروه «دولت اسلامی» را تایید کرده اند. ما امروز این معلومات را به دست آورده ایم و نمی‌دانیم که او چه زمان و چگونه مرده است

 

پنتاگون، وزارت خارجه ایالات متحده امریکا گفته است که اطلاعاتی برای تایید این خبر ندارد. همچنین مرگ البغدادی توسط کردها و مقام‌های عراق نیز تایید نشده است.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *