• انتشار: 30 ژانویه 2019
  • ساعت: 11:35
  • سرویس: بین الملل
  • کدخبر: 31886
پرینت

دیدار معاون وزارت خارجه امریکا با مقامات دولت وحدت ملی

آلیس ویلز معاون وزارت خارجه امریکا در امور جنوب آسیا و مرکزی عصر سه شنبه ۹ دلو با مقامات دولت وحدت ملی دیدار و گفتگو نمود.

به گزارش رها، خانم الیس ویلز، معاون وزارت امورخارجه ایالات متحده امریکا در امور آسیای جنوبی و مرکزی روز گذشته(سه‌شنبه، ۹ دلو) با رهبران حکومت وحدت ملی در کابل دیدار و گفتگو کرده است.

ارگ ریاست جمهوری با نشر خبرنامه ای نوشته است، محمد اشرف غنی عصر روز سه‌شنبه خانم الیس ویلز را به ‌حضور پذیرفت.

در این دیدار که در قصر گلخانۀ ارگ انجام شد، هر دو جانب در مورد پروسه صلح به رهبری و مالکیت افغان‌ها، آمادگی‌ها برای برگزاری انتخابات ریاست جمهوری، مبارزه با تروریزم و استراتژی ایالات متحده امریکا برای افغانستان و جنوب آسیا، بحث و تبادل نظر کردند.

ریاست اجرایی حکومت وحدت ملی نیز در یک اعلامیه گفته است، عبدالله عبدالله شام روز سه‌شنبه(۹ دلو) با خانم الیس ویلز، معاون وزارت امورخارجه ایالات متحده امریکا در امور آسیای جنوبی و مرکزی، در حضور سفیر ایالات متحده، در دفتر کارش در قصر سپیدار ملاقات کرد.

الیس ویلز

در این اعلامیه آمده است، در این نشست خانم ویلز رئیس اجرایی حکومت وحدت ملی را در جریان آخرین تلاش‌ها برای صلح و گفتگو‌ها میان طالبان و نماینده ایالات متحده برای صلح افغانستان قرارداده است.

وی حمایت امریکا را از برگزاری انتخابات شفاف و با اعتبار برای تحکیم روند مردم‌سالاری در افغانستان ابراز داشته است.

در این اعلامیه افزوده شده است، عبدالله عبدالله نیز با قدردانی از تلاش‌های ایالات متحده برای زمینه‌سازی و تسهیل مذاکرات میان حکومت افغانستان و طالبان، بر اصل مالکیت و رهبری مذاکرات صلح توسط حکومت و مردم افغانستان تأکید کرده است.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *