• انتشار: 13 ژانویه 2019
  • ساعت: 14:19
  • سرویس: بین الملل
  • کدخبر: 31591
پرینت

دیدار صلاح الدین ربانی با وزرای خارجه ازبکستان و ترکمستان

صلاح‌الدین ربانی، وزیر امور خارجه، که برای شرکت در اولین دور گفتمان هند و آسیای میانه به ازبکستان سفر کرده است با وزرای خارجه ترکمنستان و ازبکستان در شهر سمرقند دیدار و گفتگو نمود.

به گزارش رها، صلاح‌الدین ربانی در دیدار با آقای رشید مریدوف، وزیر امور خارجه ترکمنستان، افتتاح راه لاجورد و ارسال اولین محموله‌ افغانستان از این مسیر را به مقصد اروپا گامی بلند برای توسعه روابط میان دو کشور دانست.

وزیر امور خارجه ترکمنستان نیز بر گسترش روابط میان افغانستان و ترکمنستان و همچنین عملی شدن تمامی توافقنامه ها میان افغانستان و ترکمنستان تأکید ورزید. آقای مریدوف حمایت ترکمنستان از رهبری و مالکیت افغانستان بر روند صلح را ابراز داشت.

همچنین آقای ربانی پیش از آغاز نخستین گفتمان هند و آسیای میانه، در شهر سمرقند جمهوری ازبکستان، با آقای عبدالعزیز کاملوف، وزیر امور خارجه ازبکستان دیدار نمود.

آقای ربانی در این دیدار از تلاش های ازبکستان برای صلح در افغانستان و ابتکار رئیس جمهوری این کشور برای برگزاری نشست تاشکند برای صلح، قدردانی کرد.

وزیر امور خارجه ازبکستان نیز اجماع منطقه‌ای برای صلح در افغانستان را در حال گسترش دانسته بر حمایت کشورش از تلاش های منطقه ای و جهانی به خاطر ثبات در افغانستان و همچنان بر حل مشکل افغانستان از طریق گفتگو های مستقیم میان دولت افغانستان و طالبان تأکید نمود.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *