• انتشار: ۲۰ دلو ۱۳۹۷
  • ساعت: ۱۸:۰۹
  • سرویس: بین الملل
  • کدخبر: 32080
پرینت

دیدار رئیس جمهور گرجستان با اشرف غنی در کابل

رؤسای جمهور افغانستان و گرجستان در مورد گسترش روابط دو جانبه، پروسۀ صلح، انتخابات، مبارزه مشترک با تروریزم، اتصال منطقوی و نقش نیروهای آن کشور در چوکات ماموریت حمایت قاطع در افغانستان، بحث و تبادل نظر نمودند.

به گزارش رها، ارگ ریاست جمهوری با نشر خبرنامه ای اعلام کره است که محمد اشرف غنی رئیس جمهوری اسلامی افغانستان عصر جمعه ۱۹ دلو با خانم سالومه زورابیشویلی رئیس جمهور گرجستان که در رأس یک هیأت عالی رتبۀ این کشور به کابل آمده بود، در ارگ دیدار کرد.

براساس خبرنامه ارگ، در این دیدار رؤسای جمهور افغانستان و گرجستان در مورد گسترش روابط دو جانبه،  پروسۀ صلح، انتخابات، مبارزه مشترک با تروریزم، اتصال منطقوی و نقش نیروهای آن کشور در چوکات ماموریت حمایت قاطع در افغانستان،  بحث و تبادل نظر نمودند.

رئیس جمهور غنی ضمن خوش آمدید به رئیس جمهور گرجستان  و هیات همراهش، از همکاری های آن کشور با افغانستان به خصوص در راستای اجرایی شدن موافقتنامۀ گشایش راه لاجورد و ایجاد سهولت ها در انتقال اموال تجارتی از این مسیر و نقش فعال نیروهای آن کشور در چوکات ماموریت حمایت قاطع، قدردانی کرد.

در مقابل خانم سالومه زورابیشویلی رئیس جمهور گرجستان، از تداوم همکاری های همه جانبۀ کشورش با افغانستان در عرصه های مختلف اطمینان داد و بر توسعه مناسبات اقتصادی و تجارتی میان دو کشور تاکید ورزید.

وی پیشنهاد نمود که هیات های دو کشور به منظور گسترش روابط دوجانبه به کشورهای همدیگر سفر داشته باشند و رئیس جمهور غنی را برای یک سفر رسمی به آن کشور نیز دعوت کرد.

رئیس جمهور غنی ضمن پذیرفتن دعوت رئیس جمهور گرجستان و ابراز امتنان از وی، گفت که در یک فرصت مناسب به آن کشور سفر خواهد کرد.

رئیس جمهور کشور افزود که همین اکنون افغانستان از تجارب گرجستان به خصوص در عرصه اصلاحات استفاده می کند و سفرهای هیات های دو کشور برای گسترش همکاری های اقتصادی و تجارتی ممد واقع خواهد شد.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *