• انتشار: ۶ عقرب ۱۳۹۷
  • ساعت: ۲۲:۰۶
  • سرویس: اجتماعی
  • کدخبر: 30096
پرینت
گزارش تفصیلی رها از

دیدار رئیس جمهور با اقشار مختلف مردم هلمند

اشرف غنی در سفر امروزش به لشکرگاه مرکز ولایت هلمند با بزرگان، علما، جوانان، زنان، و ملعمان این ولایت دیدار و گفتگو نمود.

به گزارش رها، محمد اشرف غنی رئیس جمهوری امروز در سفر به هلمند با اقشار مختلف مردم دیدار کرده و با آنها به تبادل نظر پرداخت.
دیدار با جوانان و اعضای جامعه مدنی
محمد اشرف غنی رئیس جمهوری امروز با جوانان و اعضای جامعه مدنی ولایت هلمند در شهر لشکرگاه دیدار نمود.
در این دیدار آنان ضمن خوش آمدید به رئیس جمهور، از تلاش ها و دستآوردهای حکومت به‌خصوص رئیس جمهور در عرصه های مختلف قدردانی کردند.
آنها ضمن تشکر از رئیس جمهورمشکلات و پیشنهادات شان را در زمینه های تأمین امنیت ولسوالی های سرحدی، برداشتن گامهای عملی در برابر زورمندان، پایین آوردن قیمت برق، تخصیص بورسیه های تحصیلی برای جوانان و اعمار پارک صنعتی، با رئیس جمهور شریک ساختند.
رئیس جمهور نیز در دیدار با جوانان گفت که من به ارادۀ جوانان باور دارم و برای حمایت از جوانان و جوان‌سازی ادارات از تمام امکانات استفاده خواهم کرد.
دیدار با بزرگان
رئیس جمهور در نوبت دیگر امروز با بزرگان ولایت هلمند در شهر لشکرگاه دیدار کرد.
در این دیدار آنان مشکلات و پیشنهادات شان را در رابطه به جلوگیری از مداخله در امور انتخابات٬ کاهش بی کاری جوانان ولایت هلمند٬ ایجاد بند های آب گردان و فعال سازی کاریز ها٬ افزایش سهم حجاج متناسب به نفوس این ولایت٬ مبارزه با فساد و جلوگیری از مداخله زورمندان در استخدام مسئولین امنیتی و نظامی با رئیس جمهور شریک ساختند.
رئیس جمهور نیز از همکاری بزرگان و مردم ولایت هلمند به خاطر سهم فعال شان در پروسه انتخابات قدردانی کرده، افزود که مداخله در امور انتخابات قابل پذیرش نیست و هر فردی که در امور انتخابات مداخله می کند٬ در برابرش می ایستیم.
رئیس جمهور غنی با اشاره به مداخله افراد زورمند در استخدام های ملکی و نظامی، گفت که قول اردوی ۲۱۵ میوند در حال قوی شدن است و هیچ نوع مداخله در امور استخدام ها جای ندارد. وی افزود اصلاحات در پولیس نیز در جریان است و نتیجه آن باعث کاهش ناامنی ها در سراسر کشور خواهد گردید.
دیدار با علما
محمد اشرف غنی رئیس جمهوری در ادامه دیدارهایش بعد از ظهر امروز با شماری از علمای دینی هلمند دیدار کرد.
علمای دینی هلمند، ضمن حمایت قاطع شان از حکومت، خواست های خویش را در عرصه های افزایش تشکل های علما، ترمیم و بازسازی مساجد در ولسوالی های ناامن، ازدیاد سهمیه حج و اعمار یک مرکز دینی با رئیس جمهور شریک ساختند.
رئیس جمهور ضمن تشکر از علمای هلمند گفت: که برقراری صلح نخستین وظیفه ما است و نقش علما در این پروسه ارزنده می باشد.
رئیس جمهور غنی خاطرنشان کرد که تشکیل شورای علمای هلمند مطابق ولایت درجه اول افزایش خواهد یافت و از علما خواست لیست مساجد شهید شده و قابل ترمیم را ترتیب و با ریاست جمهوری شریک سازند تا در حصۀ بازسازی و ترمیم آن ها اقدامات عملی صورت گیرد.
دیدار با زنان
رئیس جمهور همچنین بعد از ظهر امروز با نمایندگان زنان ولایت هلمند دیدار کرد.
ابتدا، قمر نیازی سرپرست ریاست امور زنان ولایت هلمند، ضمن تشکر از توجه خاص رئیس جمهور به زنان، گفت که تمام کشور به خصوص زنان از تلاش های شما قدردانی می کنند. وی افزود که به منظور بهتر شدن وضعیت ادارات ملکی، باید به زنان ولایت هلمند فرصت های خدمت فراهم گردد.
وی پیشنهادات و خواسته های خویش را در خصوص ایجاد خانه های امن، مارکیت ویژه برای تولیدات صنعتی و زراعتی زنان، کاریابی و کمک به خانواده های نیروهای امنیتی و دفاعی؛ با رئیس جمهور شریک ساخت.
متقابلا رئیس جمهور در رابطه به نقش ارزندۀ زنان در سطح کشور، گفت که جرگه سرتاسری زنان در خصوص صلح تدویر می یابد، زیرا سهم زنان در ثبات افغانستان حتمی است.
رئیس جمهور به والی هلمند هدایت داد تا لیست آن عده از زنان آن ولایت را که به سطح ولایت هلمند و افغانستان کار کرده می توانند با ریاست عمومی اداره امور شریک سازد. وی همچننن به زنان اطمینان داد که خانه امن در هلمند ایجاد می گردد و بقیه پیشنهادات آنان نیز تعقیب خواهد شد.

دیدار با معلمان
رئیس جمهور در ادامه دیدارهایش با اقشار مختلف مردم شام امروز با شماری از معلمان مکاتب و استادان ولایت هلمند دیدار کرد.
ابتدا محمد سور گل رئیس دانشگاه هلمند و محمد داوودشاه صفاری رئیس معارف آن ولایت ضمن خوش آمدید به رئیس جمهور و هیأت همراهش، در مورد وضعیت معارف و دانشگاه هلمند معلومات دادند و از دستآوردها و پیشرفت ها در عرصه های مختلف یادآوری کردند.
رئیس جمهور غنی پس از شنیدن صحبت های آنان، ضمن اتحاف دعا به روح شهدای رویدادهای اخیر هلمند و ابراز امتنان از استادان و معلمین که در شرایط دشوار مصروف آموزش جوانان و اطفال اند، گفت که عزم مشترک ما مستحکم می باشد و امنیت و ثبات هلمند تأمین می گردد.
رئیس جمهور افزود که به داکتر محمد همایون قیومی مشاور ارشد خود در امور زیربناها هدایت داده ام که تمام مشکلات زیربنایی دانشگاه ها را به گونۀ اساسی مورد ارزیابی قرار دهد و برای حل آن اقدامات لازم نماید. وی گفت که برنامه های ملی برای ایجاد امکانات عایداتی در دانشگاه ها تطبیق خواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *