• انتشار: ۲۶ جدی ۱۳۹۷
  • ساعت: ۱۰:۴۶
  • سرویس: بین الملل
  • کدخبر: 31673
پرینت

دیدار خلیل زاد با رهبران دولت وحدت ملی

زلمی خلیل زاد نماینده ویژه امریکا برای صلح افغانستان در سفر به کابل شامگاه سه شنبه ۲۵ جدی با رهبران حکومت وحدت ملی دیدار و گفتگو نمود.

به گزارش رها، ارگ ریاست جمهوری با نشر خبرنامه ای از دیدار زلمی خلیل زاد نماینده خاص امریکا با رهبران دولت وحدت ملی خبر داد.

براساس خبرنامه ارگ، در این دیدار که شامگاه روزگذشته در ارگ انجام شد، استرجنرال عبدالرشید دوستم معاون اول، سرور دانش معاون دوم رئیس جمهور، داکتر عبدالله عبدالله رئیس اجرائیه، اعضای تیم مذاکره کنندۀ حکومت با طالبان و شماری از شخصیت های ملی و رهبران احزاب سیاسی حضور داشتند.

در این دیدار ابتدا داکتر خلیلزاد جزئیات سفرش را به کشورهای منطقه، هند، چین و امارات متحدۀ عربی ارائه کرده، گفت که هدف سفرش به کشورهای منطقه ایجاد اجماع منطقوی به منظور آغاز پروسۀ صلح بود و پس از سفر به کابل، به این سفرها ادامه خواهد داد. همچنان موصوف در این دیدار به پرسش های مطرح شده از سوی اشتراک کنندگان، پاسخ ارائه نمود.

سپس رئیس جمهور غنی صحبت کرد و از تلاش های داکتر خلیلزاد در راستای آغاز مذاکرات صلح با طالبان ستایش نموده، گفت که در افغانستان اجماع کامل برای آوردن صلح وجود دارد. هر دو جانب بر آغاز پروسۀ صلح تحت مالکیت افغان ها، تاکید کردند.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *