• انتشار: ۲۷ جدی ۱۳۹۷
  • ساعت: ۱۳:۵۶
  • سرویس: سیاست
  • کدخبر: 31697
پرینت

دکتر فرامرز تمنا برای کاندیداتوری در انتخابات ریاست جمهوری ثبت نام کرد

دکتر فرامرز تمنا به همراه دو معاونش صبح امروز با حضور در کمسیون مستقل انتخابات برای شرکت در رقابت های انتخابات ریاست جمهوری ثبت نام کرد.

به گزارش رها، دکترفرامرز تمنا صبح امروز برای کاندیداتوری در انتخابات ریاست‌ جمهوری افغانستان ثبت نام کرد.

آقای تمنا که پیش از این به عنوان رئیس مرکز مطالعات استراتژیک وزارت خارجه افغانستان و استاد دانشگاه و پژوهشگر سیاست خارجی و روابط بین‌الملل کار کرده، دو استاد دانشگاه را به عنوان معاونان خود در انتخابات آینده ریاست جمهوری معرفی کرده است.

پوهنمل سید قیاس سعیدی، استاد دانشگاه و پژوهشگر علوم اقتصادی به عنوان معاون اول و دکتر محمدامین رشادت، دکترای جامعه‌شناسی و استاد دانشگاه به عنوان معاون دوم دکتر فرامرز تمنا برای انتخابات آینده ریاست جمهوری نیز ثبت‌نام کردند.

معاونان تمنا

آقای تمنا نام تیم انتخاباتی خویش را «تدبیر و توسعه» گذاشته است. وی می‌گوید که هر آنچه به مصلحت مردم افغانستان باشد و توسعه افغانستان را تسریع ببخشد، در دستور کار تیم تدبیر و توسعه قرار خواهد داشت.

وی از کمسیون انتخابات خواست که استقلال خود را حفظ کند و به هیچ فرد و نهادی اجازه مداخله در کار کمسیون مستقل انتخابات راندهند.

دکتر تمنا هفتمین فردی است که رسما به‌عنوان نامزد انتخابات ریاست جمهوری افغانستان در کمسیون مستقل انتخابات ثبت‌نام می‌کند.

پیش از او، نورالحق علومی، زلمی رسول، سید نورالله جلیلی، حکیم تورسن، لطیف پدرام و عنایت‌الله حفیظ نیز به عنوان نامزدان انتخابات ریاست جمهوری افغانستان ثبت‌نام کرده‌اند.

با اینکه سه روز بیشتر تا پایان مهلت ثبت نام داوطلبان انتخابات ریاست جمهوری باقی نمانده است هنوز چهره های مطرح و اصلی برای کاندیداتوری ثبت نام نکرده اند.

کمسیون مستقل انتخابات ۳۰ جدی را آخرین زمان برای ثبت‌نام نامزدان انتخابات ریاست جمهوری  این کشور اعلام کرده است.

 

 

 

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *