• انتشار: 7 مارس 2019
  • ساعت: 14:37
  • سرویس: سیاست
  • کدخبر: 32959
پرینت

دکتر عبدالله عبدالله: طالبان مسئول اصلی جنگ در افغانستان هستند

دکتر عبدالله عبدالله، رئیس اجرایی دولت وحدت ملی، می‌گوید طالبان که از فرصت به دست آمده برای صلح استفاده نمی‌کنند، مسئولیت اصلی جنگ در افغانستان را برعهده دارند.

دکترعبدالله که در مراسم گرمیداشت از ۲۴ مین سالگرد شهادت استاد عبدالعلی مزاری امروز در کابل سخن می‌گفت، افزود حکومت از تمامی تلاش‌ها برای صلح افغانستان استقبال می‌کند اما طالبان که حاضر به مذاکره با دولت افغانستان نیستند مسئول اصلی جنگ در افغانستان به شمار می‌روند.

رئیس اجرایی تأکید کرد صلح خواست چهل‌ساله مردم افغانستان است، مردم افغانستان در صلح منافع مشترک دارند و آن نقطه مشترک استقرار یک صلح عادلانه‌است.

وی در بخش دیگری از سخنان خود، استاد مزاری را شخصیتی عدالت‌خواه، مجاهد و برخاسته از دل توده‌های مردمی دانست و گفت اینکه امروز بعد از گذشت سالها، تمام مردم از شهید وحدت ملی تقدیر می‌کنند، نشان از محبوبیت مزاری نزد مردم دارد.

دکتر عبدالله عبدالله تأکید کرد گرامیداشت از یاد و خاطره بزرگان و اسطوره‌های تاریخ افغانستان به ویژه تاریخ معاصر در حقیقت انتقال روحیه شهادت طلبی، زندگی با عزت و دفاع از وطن به نسل جدید می‌باشد.

باید گفت، دکتر عبدالله عبدالله در حالی از صلح عادلانه در افغانستان سخن می‌گوید که مذاکرات مستقیم امریکا با نمایندگان طالبان در دوحه قطر به شکل ماراتونی در حال پیگیری‌ست.

طالبان اما تا هنوز حاضر به مذاکره مستقیم با دولت افغانستان نشده‌اند.

خروج نیروهای خارجی از افغانستان و قطع ارتباط طالبان با گروه‌های تروریستی از جمله موضوعات جنجالی درگفت‌وگوی امریکا با طالبان در دوحه قطر می‌باشد.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *