• انتشار: ۱۶ عقرب ۱۳۹۷
  • ساعت: ۱۷:۰۸
  • سرویس: امنیت و جرایم
  • کدخبر: 30324
پرینت
رئیس اجرائیه در دیدار با نمایندگان غزنی

دکتر عبدالله خواهان افزایش حملات هوایی در جاغوری شد

دکتر عبدالله عبدالله در دیدار با نمایندگان غزنی در ولسی جرگه و شورای ولایتی خواهان افزایش حملات هوایی در جاغوری در صورت تداوم جنگ شد.

به گزارش رها، به دنبال حمله‌ی نیمه شب گذشته طالبان بر ولسوالی جاغوری، نمایندگان غزنی در شورای ملی و شورای ولایتی طی دیدار با داکترعبدالله،‌ رئیس اجرایی حکومت وحدت ملی و محمدمعصوم استانکزی، رئیس عمومی امنیت ملی خواستار رسیدگی فوری و اعزام نیروهای کمکی به ولسوالی جاغوری شده‌اند.
در همین راستا رئیس اجرائیه و رئیس عمومی امنیت ملی وعده دادند که در صورت تداوم جنگ حمایت هوایی تا پایان روز به جاغوری فرستاده می‌شود.
در این دیدار همچنان گفته شد: سلاح و مهمات به جاغوری فرستاده شده و نیروهای کمکی تازه نفس نیز از ولسوالی‌های اطراف به جاغوری فرستاده می‌شود.
این در حالی است شاه حسین مرتضوی،‌ معاون سخنگوی ریاست جمهوری گفته بود چرخبال‌های نظامی نیز از سوی مرکز توحید عملیات برای درکنترل‌گرفتن وضعیت به ولسوالی جاغوری فرستاده شده است.
حوالی ساعت سه بامداد طالبان از ۴ طرف به سمت جاغوری یوش بردند. گزارشهای اولیه حاکی از کشته شدن سه پلیس و زخمی شدن چندین نفر است. گفته می شود باشی حبیب نیز در میان زخمیان است.
سید غفور‌ احمد جاوید، سخنگوی وزارت دفاع اظهار داشت: گشت هوایی اردوی ملی در ولسوالی جاغوری حضور دارد و در حال حاضر و وضعیت در کنترل نیروهای دولتی است.
جاوید گفت: نیروهای کمکی نیز در حال حرکت به ولسوالی جاغوری‌اند و آمادگی لازم گرفته شده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *