• انتشار: 10 سپتامبر 2017
  • ساعت: 07:54
  • سرویس: امنیت و جرایم
  • کدخبر: 24102
پرینت

دو گروه طالبان و داعش در جوزجان ۳۳ شهروند را به ظن همکاری با گروه مخالفشان گروگان گرفتند

مقام های دولتی در ولایت جوزجان می گویند که شورشیان وابسته به گروه طالبان و گروه تروریستی داعش، ۳۳ شهروند ولسوالی قوش تپه و درزاب را به گروگان گرفته اند.

این افراد به ظن همکاری با گروه مخالفشان گروگان گرفته شده اند.

امین الله ولسوالی قوش تپه می گوید که گروه تروریستی داعش در قریه چمقه چقور ولسوالی قوش تپه ایست و بازرسی ایجاد کرده و مسافرانی که از این محل عبور می کردند، ۱۳ تن شان را به گمان اینکه با طالبان در ارتباط هستند، گروگان گرفته اند.

ولسوال قوش تپه اضافه کرد که در اقدامی مشابه، گروه طالبان نیز با ایجاد یک محل بازرسی در مسیر سرک قوش تپه، ۲۰ مسافر را به ظن همکاری با داعش بازداشت کرد.

وی اضافه کرد، طالبان بیشتر افرادی را به گروگان گرفته که در ولسوالی درزاب در ساحه تحت کنترول داعشیان زیست دارند .

این گروگان گیری بین دو گروه تروریستی در حالی صورت می گیرد که روز جمعه (۱۷ سنبله) دو گروه در مربوطات قریه چهارسای با هم درگیر شده بودند.

ولسوال قوش تپه می گوید که این امر باعث ایجاد نگرانی بین مردم شده و برخی از باشنده گان هردو ولسوالی رفت و آمد شانرا حوالی عصر امروز به طرف مرکز ولایت متوقف ساختند.

ولسوالی قوش تپه و درزاب  که در ١٠٠ کیلومتری غرب شهر شبرغان قرار دارد، از ولسوالی های ناامن ولایت جوزجان محسوب میشود که بخش اعظم آن زیر کنترول طالبان و گروه تروریستی داعش قرار دارد.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *