• انتشار: ۱۲ جدی ۱۳۹۵
  • ساعت: ۱۴:۴۷
  • سرویس: امنیت و جرایم
  • کدخبر: 17056
پرینت

دو کارخانه بزرگ تولید هیروئین در ننگرهار منهدم شد

نیروی قطعه خاص پولیس مبارزه با مواد مخدر با اجرای دو رشته عملیات در ولایت ننگرهار دو کارخانه تولید هیروئین و یک مخفیگاه سلاح را کشف و منهدم کرد.

وزارت امور داخله با نشر خبرنامه ای گفته نیروی قطعه خاص پولیس مبارزه علیه مواد مخدر شب گذشته با اجرای دو رشته عملیات ویژه و هدفمند، دو کارخانه بزرگ تولید هیروئین را در ولایت ننگرهار کشف و تخریب کرده است.

به نقل از خبرنامه، این کارخانه ها در روستای ترمی ولسوالی خوگیانی ولایت ننگرهار تخریب شده است و ۵۵۰۰ کیلوگرم تریاک، ۱۰ کیلوگرم چرس، ۱۰ کیلوگرام هیرویین، دو پایه جنراتور، ۲۴ بیلر و مقداری مواد کیمیاوی که در ساخت و ساز مواد مخدر استفاده می شد، نیز آتش زده شده است.

پولیس همچنان در یک عملیاتی دیگر نیروی قطعات خاص پولیس ملی، اردوی ملی وامنیت ملی که شب گذشته در مربوطات ولسوالی ده بالا ولایت ننگرهار راه اندازی شد، یک مرکز بزرگ نگهداری جنگ افزار مربوط به هراس افگنان طالبان، که از ان در حملات تروریستی استفاده می شد، کشف و از بین برده است.

در این عملیات، چهار هراس افگن نیز در درگیری با نیروهای امنیتی کشته شدند.

وزارت داخله می گوید که نیروی امنیتی کشور به ویژه پولیس ملی در امر مبارزه با کشت، قاچاق و پروسس مواد مخدر که یکی از منابع مهم تمویل تروریزم در کشور است، به گونه جدی مبارزه می کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *